ReklamaA1 - system czarterów

Planeta Energii wkrótce w Ełku

Wydarzenia i imprezyBieżące9 października 2021, 23:28
Planeta Energii wkrótce w Ełku
 fot. mazury24.eu

Interaktywne quizy poświęcone żywiołom Ziemi, multimedialne kolorowanki, fotobudka połączona z generatorem Van de Graaffa, a także edukacyjna strefa VR, to atrakcje, które przygotowała dla ełczan Fundacja Orlen. Planeta Energii zagości w naszym mieście już we wtorek 12 października na Placu Jana Pawła II.

Mobilna strefa nauki Planety Energii organizowana jest w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ekologii.

We wtorek 12 października na Placu Jana Pawła II w Ełku ełczanie będą mogli wziąć udział w interaktywnych quizach poświęconych żywiołom Ziemi, skorzystać z multimedialnych kolorowanek, zrobić zdjęcie w fotobudce połączonej z generatorem Van de Graaffa, a także poznać edukacyjną strefę VR. Wszystkie atrakcje będą dostępne w godzinach 12.00 – 18.00.

Na przykładzie czterech żywiołów wyjaśnione zostaną zjawiska zachodzące w każdym z nich zjawiska.  Uczestnicy poznają również możliwości wykorzystania ich do tworzenia energii – PLANETY ENERGII.

Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł doświadczyć, dotknąć, a także poznać każdy z czterech żywiołów. Strefa VR natomiast to gra dla dzieci i dorosłych. Dotyczy ona segregacji śmieci. Na jej podstawie zostały przygotowane konkursy z nagrodami.

Więcej informacji na stronie www.fundacja.orlen.pl

Źródło: UM Ełk.

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - HeydayBoats

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew