ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Polsko-amerykański piknik wojskowy w Giżycku

Wydarzenia i imprezypokazy3 lipca 2019, 22:15
Zdjęcie z wydarzenia "Walka Wozów Bojowych na Pierkunowie"
Zdjęcie z wydarzenia "Walka Wozów Bojowych na Pierkunowie" fot. www.facebook.com/15Brygada

W poniedziałek 8 lipca w godz. 11.00-14.30 polscy i amerykańscy żołnierze zapraszają na piknik wojskowy na Placu Piłsudskiego w Giżycku.

Żołnierze zaprezentują swój najnowocześniejszy sprzęt, który będzie można nie tylko pooglądać z zewnątrz, ale też wejść do środka i przez chwilę poczuć się kierowcą czołgu lub działonowym-operatorem w bojowym wozie piechoty. Wojsko Polskie, w tym dniu, na giżyckim rynku wystawi swój najcięższy sprzęt min.: transporter opancerzony Rosomak, czołg Leopard i PT-91 Twardy, armatohaubice Krab, moździerze Rak i przeciwlotnicze zestawy rakietowe Poprad.

Bradley, Adams, Jackal... 

Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć  sprzęt zagraniczny m.in. amerykański, gąsienicowy bojowy wóz piechoty Bradley, czołg Abrams, brytyjski pojazd rozpoznawczy Jackal, czy też będący na wyposażeniu chorwackich Sił Zbrojnych system artylerii rakietowej Vulcan.

Zostań żołnierzem 

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia stoisk promocyjnych przygotowanych przez jednostki wojskowe z całej Polski w ramach kolejnego edycji kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", która popularyzuje zawód żołnierza i przybliża tajniki służby wojskowej. W trasę po 3 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, wyruszyły busy rekrutacyjne Wojska Polskiego. Będzie to doskonała okazja dla osób zainteresowanych wojskiem i służbą w wojsku, aby porozmawiać z żołnierzami nt. specyfiki służby oraz uzyskać niezbędne informacje dotyczące możliwości i warunków przyjęcia do służby.

Wojskowe wyzwanie 

Ponadto, Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało inicjatywę „Wojskowe wyzwanie”.  Przez całe wakacje każdy z nas, na jeden dzień, będzie mógł stać się żołnierzem i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego. Więcej informacji i harmonogram na  https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wyzwanie-wojskowe.

Żołnierska kuchnia 

Dla tych,  którzy pojawią się w tym dniu na pikniku wojsko tradycyjnie przygotuje najlepszą, żołnierską grochówkę. Swoją, kulinarną ofertę przygotują również żołnierze amerykańscy. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wspólnym, sojuszniczym pikniku!

Źródło: https://15gbz.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2019-07-04t-zonierze-zapraszaja-na-wspolny-polsko-amerykanski-piknik-w-gizycku/

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts