ReklamaA1 - Przystań Nautica

Pożegnanie wakacji w Kętrzynie. Na scenie Sanah i Baranovski

Wydarzenia i imprezykoncerty18 sierpnia 2020, 17:33Komentarzy: 1
Pożegnanie wakacji w Kętrzynie. Na scenie Sanah i Baranovski

Pożegnanie Wakacji 2020, koncert plenerowy w kętrzyńskim amfiteatrze, a na scenie Sanah, Baranovski, oraz lokalny support „Kętrzynianie dla Kętrzyna”.

Pożegnanie wakacji w Kętrzynie. Na scenie Sanah i Baranovski

BARANOVSKI

Za projektem BARANOVSKI stoi 28-letni wokalista, muzyk i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka
w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym”, „Luźno” i „Czułe miejsce” oraz pierwsze miejsce na liście najcześciej granych piosenek w radiu w Polsce, można mówić o jednej
z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała długo oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat.

„Tak się robi pop”.

„Początek kariery BARANOVSKIEGO każe przypuszczać, że mamy do czynienia z muzykiem
o midasowym dotyku”.

„Zobaczyłem w nim weselszy odpowiednik Korteza. Może też potencjalnego konkurenta dla Dawida Podsiadły”.

„Szkoda, że BARANOVSKI był już kandydatem do Fryderyka po wydaniu raptem kilku nagrań.
Z albumem Zbiór stałby się pewniakiem do zwycięstwa”.

To tylko kilka cytatów z recenzji oczekiwanej od dawna debiutanckiej płyty BARANOVSKIEGO,
w zgodnej opinii krytyków jednego z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. To także jedna z najbardziej błyskotliwych karier na rodzimej scenie w ostatnich sezonach. Jej bohater potrzebował bowiem zaledwie półtora roku od premiery debiutanckiej piosenki, aby cztery kolejne przebojowe single wprowadzić na najwyższe rotacje największych stacji radiowych, zdobyć nominację do Fryderyka,
a z koncertami pojawić się na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju.

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.

Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”. Jeszcze lepiej poradził sobie numer „Luźno”, który w radiu jesienią 2018 ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadły, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem, można było mówić o jednym z najmocniejszych wejść na rynek ostatnich sezonów. Najlepszym potwierdzeniem tego nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. Nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” – łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu Co Jest Grane

Jeszcze większy sukces niż poprzednie przebojowe piosenki odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel „Czułe miejsce”. Stał się on jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 10 milionów wyświetleń.

25 października 2019 roku swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”,  której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 2020 to będzie jego rok w polskiej muzyce!

SANAH

Sanah to jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Zauważona została dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje, które powoli zaczęły zjednywać sobie coraz większą rzeszę wielbicieli. Może pochwalić się niepowtarzalnym stylem pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Jest autorką jednego z największych przebojów
w polskiej muzyce pop ostatnich lat – „Szampana”.

Ma zaledwie 22 lata i zdążyła już nagrać debiutanckiego albumu „Królowa Dram”, który już osiągnął statut Złotej Płyty, do jej sławnych fanów należą min.: Dawid Podsiadło (który wykonuje  jej piosenkę na swoich koncertach) oraz Matt Dusk (jazzowo-swingujący gwiazdor z Kanady zaśpiewał z nią na swej płycie). Oto Zuzanna Jurczak, czyli skrzypaczka z Warszawy, która wokalnie udziela się pod pseudonimem Sanah. Zaznaczmy: z dźwięcznym „h” na końcu. Zapamiętajcie  to proszę, bo o tej dziewczynie usłyszycie jeszcze nie raz.

Poznajcie ją i spotkajcie się z jej muzyką na żywo już 29 sierpnia 2020  podczas „Pożegnania Wakacji 2020” w kętrzyńskim Amfiteatrze !!!!!

Bilety dostępne w cenie 15 zł w kasie kina „Gwiazda” oraz portalu biletyna.pl.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Jeziorak Yacht Club