ReklamaA1 - Osada Tyrkło

Poznaj Śląsk na Mazurach. Specjalna akcja promocyjna

Poznaj Śląsk na Mazurach. Specjalna akcja promocyjna
 fot. mazury24.eu

Śląskie na Mazurach? Tak! Dwa weekendy sierpnia pierwszy w Giżycku (5-7 sierpnia), drugi w Mikołajkach (12-15 sierpnia) należeć będą do Śląskiego. To właśnie w tych dwóch miejscowościach zaplanowana została letnia akcja promocyjna będąca zwieńczeniem tegorocznej współpracy regionalnych organizacji turystycznych.

Śląskie promować się będzie wśród mieszkańców i turystów odpoczywających w Krainie Wielkich Jezior, podobnie jak Warmia i Mazury promowały się podczas Święta Krainy Górnej Odry w czerwcu – na Festiwalu Górnej Odry.

- Warmińsko-mazurskie to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków, w tym również mieszkańców województwa śląskiego oraz turystów z zagranicy. To ogromy potencjalny rynek promocyjny, z którego chcemy jako województwo śląskie, skorzystać. Dlatego, wespół z zarządcami naszych regionalnych marek turystycznych, zaplanowaliśmy dużą akcję outdoorową realizowaną w samym sercu Krainy Wielkich Jezior, przez dwa sierpniowe weekendy 5-7 sierpnia w Giżycku oraz 12-15 sierpnia w Mikołajkach, gdzie zaprezentujemy turystyczną atrakcyjność województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem oferty marek turystycznych - mówi Adam Wawoczny, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Wobec ograniczonych możliwości wykorzystania niektórych tradycyjnych narzędzi promocyjnych, takich jak targi turystyczne, Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła skorzystać ostatnio bardzo popularnych narzędzi promocyjnych jak promocja na świeżym powietrzu, w miejscowościach turystycznych, na lądzie i na wodzie.

Poznaj Śląsk na Mazurach. Specjalna akcja promocyjna

W ramach prezentacji regionu w Giżycku i Mikołajkach staną miasteczka promocyjne prezentujące marki turystyczne: Beskidy, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, Krainę Górnej Odry.

- To będzie prawdziwa promocyjna inwazja Śląskiego na Warmię i Mazury, która, mamy nadzieję, przyniesie oczekiwane efekty zachęcające do przyjazdu do naszego regionu – dodaje Adam Wawoczny. - Należy podkreślić, że już od początku roku realizowane są wymienne działania promocyjne obu regionów, w postaci informacyjnej kampanii w mediach społecznościowych oraz opracowaniem wspólnego wydawnictwa prezentującego oba regiony, dystrybuowanego w obiektach hotelowych oraz punktach informacji turystycznej obu regionów.

Śląsk w Giżycku na Mazurach

W programie m. in.: stanowisko wspinaczkowe na przenośnej ściance obsługiwanej przez instruktorów z Grupy Jurajskiej GOPR wraz ze strefą chill-out, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zumbę z Raczkiem Modraczkiem z Krainy Górnej Odry, koło fortuny z nagrodami, warsztaty bibułkarskie, zielarskie i mydlarskie, kapela góralska.

Poza eventami realizowanymi na lądzie działania promocyjne będą realizowane również na wodzie. Po jeziorach mazurskich będzie pływał specjalnie oznakowany jacht oraz specjalna ekologiczna jednostka pływająca z katowickiego AWF, przyciągająca uwagę swoim oryginalnym wyglądem oraz nietypowym napędem słonecznym, których zadaniem będzie podejmowanie działań promocyjnych w mazurskich portach i przystaniach, do których będą zawijały.

Piątek - 5 sierpnia, 16.00 - 20.00

Rozpoczęcie, występy artystyczne, stoiska.

Sobota - 6 sierpnia, 10.00 - 19.00

Występy Zespołu Śląsk, Zumba z Krainą Górnej Odry i Raczkiem Modraczkiem, konkursy na scenie Hankus i Beskidy, występ kapeli góralskiej Beskidy, Koło Fortuny z Krainą Górnej Odry.  

Niedziela - 7 sierpnia, 10.00 - 16.00

Konkursy na scenie, występy Zespołu Śląsk i P. Hankusa.   

Akcja promocyjna w Mikołajkach:

Miejsce: Mikołajki – Promenada.

piątek 12.08 w godzinach: 16:00 - 20:00,
sobota 13.08 w godzinach: 12:00 - 19:00,
niedziela 14.08 w godzinach: 12:00 - 19:00,
poniedziałek 15.08 w godzinach: 12:00 - 15:00.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - AZS Wilkasy