ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Promocja książki „Zapomniana Wielka Wojna 1914-1918. Ziemia olecka”

Promocja książki „Zapomniana Wielka Wojna 1914-1918. Ziemia olecka”

17 czerwca 2021 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate” przy Placu Wolności 22 odbędzie się spotkanie z Józefem Kunickim, autorem książki „Zapomniana Wielka Wojna 1914-1918. Ziemia olecka”.

Publikacja została wydana na zlecenie Gminy Olecko z udziałem dofinansowania gmin: Świętajno, Wieliczki, Kowale Oleckie oraz Powiatu Oleckiego.

Praca ma charakter popularny, skierowany przed wszystkim do mieszkańców Olecka i okolic oraz osób zainteresowanych tymi terenami. Składa się z dwóch podstawowych części: opisującej wydarzenia z okresu I wojny światowej na terenie zbliżonym do granic dawnego powiatu oleckiego oraz stanowiącej wykaz cmentarzy i pomników związanych z I wojną światową.

Pierwsza część stanowi rodzaj kalendarium, niemal dzień po dniu opisującymi wydarzenia wojenne, uzupełnione ciekawymi relacjami i cytatami ze wspomnień. Tu na uwagę zasługują, praktycznie nieznane u nas, wspomnienia rosyjskie przedstawiające inny punkt widzenia, od dominującego w polskiej literaturze bazującego zazwyczaj na relacjach niemieckich.

Druga to opis, dokonany najczęściej z autopsji, cmentarzy i upamiętnień wojennych, w który Autor włożył także dużo pracy i zaangażowania (…). - z recenzji prof. dr hab. Grzegorza Jasińskiego.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz