ReklamaA1 - Wioska Surfów

"Przygotuj się do zimy" z Domem Pracy Twórczej w Wierzbie

Dom Pracy Twórczej w Wierzbie - w nastrojowym miejscu o nadchodzącej zimie
Dom Pracy Twórczej w Wierzbie - w nastrojowym miejscu o nadchodzącej zimie  fot. Materiały organizatora

Dom Pracy Twórczej w Wierzbie zaprasza do udziału w spotkaniu poświęconym przygotowaniom do zimy w różnych aspektach. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w godz. 11.00-16.00. Program został podzielony na 4 bloki tematyczne, z przerwą na obiad.

O godz. 11.00 rozpocznie się blok pt. "Co warto czytać zimą"czyli przegląd nowości i klasyki dla pasjonatów książek. Spotkanie poprowadzi Ewa Stankiewicz, na co dzień animatorka kultury w Orzyskim Domu Kultury, radna Rady Miejskiej w Orzyszu, Prezes Stowarzyszenia „ Szansa na…”, a do tego mama ślicznej
6-letniej córeczki Basi. W wolnym czasie, zamiast bezczynnie siedzieć przed telewizorem - czyta książki. Podzieli się swoimi ulubionymi pozycjami z różnych kategorii i podpowie, co warto czytać w długie zimowe wieczory. Będzie to także okazja, aby podzielić się opinią o swoich ulubionych książkach.

O godz. 12.00 rozpocznie się wykład pt. "Jak zorganizować czas dzieciom, kiedy za oknem zimno i plucha", który poprowadzi Ewa Kaczkowska z Orzysza, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, pasją i miłością do dzieci. Właścicielka pierwszego w okolicy przedszkola prowadzonego w nurcie Marii Montessori. 

Organizatorzy zapraszają dzieci do wspólnej zabawy z animatorką w godz.11.00-13.00. Zajęcia poprowadzi Ewa Kowalska, na co dzień mama trójki dzieci i pracownik na pełnym etacie. W wolnych chwilach, które z trudem udaje się wygospodarować, realizuje swoje hobby, jakim jest kreatywne tworzenia a także organizacja zajęć dla dzieci jako animator czasu wolnego. 

Godz. 13.00 to spotkanie pt. "Kulinarna strona zimy", czyli co warto jeść, a czego unikać oraz jak to przygotować. Ten blok nie może poprowadzić nikt inny, jak tylko szefowa kuchni Domu Pracy Twórczej w Wierzbie - Ewa Olender. Z pomocą przyjdzie jej także pani Jola - kierownik restauracji. Obie panie pokażą , co zimą warto jeść, a czego lepiej unikać, jakie przyprawy warto dodawać do potraw, jakie napoje rozgrzeją nas po długim zimowym spacerze. Szefowa kuchni na żywo pokaże, jak przygotować zimową rozgrzewającą energetyczną zupę. A skosztować będzie jej można podczas obiadu (wliczonego w ramach biletu wstępu).

Godz. 14.00 - zimowy obiad, organizatorzy zapewniają zupę , drugie danie, słynną ciasto a także kawę i herbatę.

Godz. 15.00 - "Kreatywność budzi się wieczorami "- co robić, aby się nie nudzić. Swoje sposoby na nudę przedstawi Dorota Piwowarska, która prowadzi w sezonie letnim Mazurską Galerię w Tuchlinie. 

Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie +48 516 009 061 oraz mailowo wierzba@wierzba.pan.pl do 15 listopada (w godz.7.00-15.00). Bilety do kupienia w recepcji w dniu wydarzenia.

Bilet wstępu: osoba dorosła - 45 zł, dzieci do 4 lat - bezpłatnie, dzieci 4-12 lat - 22 zł

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts