ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Rajd Polski rozegrany zostanie na Mazurach

Wydarzenia i imprezyBieżące22 grudnia 2021, 8:30Komentarzy: 1
Rajd Polski rozegrany zostanie na Mazurach
 fot. www.rajdpolski.pl

Światowa Rada Sportów Motorowych opublikowała przyszłoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Czwartą z ośmiu rund jest 78. Rajd Polski, który zostanie rozegrany w dniach 10-12 czerwca 2022. Bazą rajdu po raz siedemnasty będą Mikołajki na Mazurach.

Szutrowe odcinki specjalne o łącznej długości ponad 200 kilometrów zostały zlokalizowane wśród mazurskich lasów i jezior. 78. Rajd Polski stanowi także czwartą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2022.

- Rajd Polski to już klasyk cieszący się uznaniem zawodników, kibiców i mediów. Wymagające odcinki specjalne na malowniczych Mazurach są zawsze areną ciekawej i bardzo widowiskowej rywalizacji. W harmonogramie najbliższej edycji rajdu znajdą się znane i lubiane oesy, ale aż 30 procent prób sportowych będzie przebiegało po nowych lub niewykorzystywanych od wielu lat trasach. Rekomendacji nie wymagają odcinki rozgrywane na torze Mikołajki Arena, czy też sama stolica Mazur – miejsce inauguracji i zakończenia rajdu - powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Kalendarz mistrzostw Europy w sezonie 2022 składa się z dobrze znanych rajdów, czterech szutrowych i trzech asfaltowych. Spodziewane jest również dołączenie do kalendarza jeszcze jednej rundy. Zmiany nastąpiły natomiast w systemie punktacji europejskiego czempionatu. Podobnie jak poprzednio punktowanych jest pierwszych piętnaście pozycji w rajdzie, ale nie będzie już można zdobywać punktów w klasyfikacji danego etapu.

Dorobek punktowy w rywalizacji ERC zawodnicy będą mogli z kolei powiększyć plasując się na jednym z pięciu pierwszych miejsc na ostatnim oesie w rajdzie - Power Stage’u (5-4-3-2-1 pkt). To rozwiązanie znane jest z mistrzostw świata, ale także z mistrzostw Polski.

Zachowany zostaje rozgrywany dotychczas w mistrzostwach Europy odcinek kwalifikacyjny.

Promotor mistrzostw Europy potwierdził już także dołączenie relacji live z odcinków specjalnych ERC do istniejącej platformy streamingowej WRC Plus http://wrcplus.com/, która od czterech lat transmituje rywalizację na trasach wszystkich oesów mistrzostw świata.       

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2022:

12-13 marca: Rajd Serras De Fafe E Felgueiras (Portugalia) - szuter

26-27 marca: Rajd Azorów (Portugalia) - szuter

14-15 maja: Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania) - asfalt

10-12 czerwca: 78. Rajd Polski - szuter

2-3 lipca: Rajd Łotwy - szuter

23-24 lipca: Rajd Roma Capitale (Włochy) - asfalt

27-28 sierpnia: Rajd Czech Barum Zlin - asfalt.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nautica