ReklamaTSA

Robert Viking Krzyżanowski

17 lutego 2024, 22:02
Robert Viking Krzyżanowski

Robert Viking Krzyżanowski to nie tylko miłośnik Mazur i szeroko pojętego żeglarstwa, to także autor szant i muzyki. Większość z nich powstała w oparciu o przeżyte doświadczenie oraz inspiracje związane z historią.

Tak Robert Viking Krzyżanowski pisze o sobie: 

Parę lat temu (po kilku dekadach) wróciłem do gry na gitarze i śpiewu, a po jakimś czasie również do żeglowania i śpiewania największych przebojów szantowych. Jestem samoukiem, obserwatorem i już od pewnego czasu tworzę oraz wykonuję piosenki żeglarskie i turystyczno-poetyckie.

Od kilku lat z różnym skutkiem, staram się przecierać szlak ze swoimi kompozycjami na festiwalach i spotkaniach muzycznych. Piszę i śpiewam piosenki (szanty), to niesamowita frajda, satysfakcja i przyjemność. Mam za sobą udziały w festiwalach, które kończyły się na wszystkich możliwych pozycjach. Od pierwszych do ostatnich miejsc - to taka muzyczna wędrówka z nieba do piekła i z powrotem.

Wymyśliłem kiedyś, że każdy powinien zostawić po sobie jakiś ślad, choćby maleńki i pozytywny, taki poza tzw. śladem węglowym... 

Będąc pod wrażeniem utworów Roberta, postanowiliśmy je nagrać i przedstawić naszym czytelnikom. Robercie, już dziś zostanie po Tobie, coś więcej, niż ślad węglowy :) A teraz czekamy, aż Twoje utwory zaczną grać inni, przy ognisku, na festiwalu, gdzieś na jachcie o zachodzie słońca...

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts