ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Rusza Przystanek Olecko. Co będzie się działo?

Rusza Przystanek Olecko. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

Przystanek Olecko - przed nami 37 wydarzeń, koncerty, wystawy, spektakle i warsztaty – mnóstwo warsztatów. A także wielu wspaniałych gości. Warto w tym okresie Olecko.

Przystanek Olecko potrwa od 19 lipca (poniedziałek) do 25 lipca (niedziela). Program jest bardzo bogaty i wypełni cały tydzień od rana do wieczora.

Na Przystanku: Muzyka zagrają: Kult, Lady Pank, Łydka Grubasa, Kundle i Dary Lasu oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Weroniki Kordkowskiej. Dla tych wszystkich, którym nie wystarczy słuchanie i lubią pograć oraz pośpiewać mamy: Workshop Rytmu dookoła Największego Bębna Świata pod wodzą Ryszarda Bazarnika i warsztaty wokalne „Śpiewo-krzyk” prowadzone przez Annę Szafranowską (oba zakończone pokazami na finał), a także Scenę Otwartą w Palecie Smaków na Placu Wolności oraz pierwszą w naszym mieście imprezę Silent Disco.

Na Przystanku: Nowe Media czeka nas Kinoterapia z samym Tomaszem Raczkiem, seans w Kinie Samochodowym, warsztaty fotografii ulicznej z Radosławem Krupińskim oraz pozowanie do portretów stylizowanych na znane obrazy.

Miłośników słowa pisanego zapraszamy na Przystanek: Literatura. Tu odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, pisarskie warsztaty z Małgorzatą Wardą, literacki spacer po Olecku z Elizą Ptaszyńską oraz tworzenie książek interaktywnych z Pióropuszem.

Przystanek: Teatr to animacje teatru The art. „W krainie Minionków” oraz finał dorocznego Pleneru Radosnej Twórczości.

Lista przystankowych aktywności na Przystanku: Sztuki Plastyczne jest bardzo długa: sztuka ebru, malowanie ceramiki i szkła, pouring, ilustracja i komiks, projektowanie mody, malowanie emocjami, plener malarski w Wojciechem Dzieszkiewiczem, tworzenie z papierowikliny, zajęcia plastyczno-sensoryczne w Strefie Bobasa. Będzie też szansa na spotkanie się z mistrzami: Urszulą Sadowską-Murawiec na wystawie jej obrazów olejnych zatytułowanej „Zjawy i inne byty” oraz Wojciechem Dzieszkiewiczem, który pokaże swoje grafiki z cyklu „A jednak zmieniło się wszystko”.

Przystanek: Sport z Justyną Biśtygą, która wraz z przyjaciółmi poprowadzi III Maraton Zumba Fitnes oraz Zumbę Kids. Emocje rozpalą się podczas V Oleckiej Parady Motocyklowej, a szare komórki ożywią podczas III Rodzinnych Przystankowych Mistrzostw Olecka w Szachach Szybkich.

Wstęp na wszystkie wydarzenia: bezpłatny.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 87 520 49 48, e-mail: cit@rokmg.pl oraz Centrum Informacji Turystycznej w Olecku, Plac Wolności 22. Liczba miejsc ograniczona.

Pełny program Przystanku Olecko dostępny jest tu: https://rokmg.pl/wydarzenia-harmonogram-strona-1.html

Organizatorzy

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - PTTK Wilkasy

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew