ReklamaA1 - Sylwester Stranda

Spinningowe Mistrzostwa Świata z łodzi na Mazurach

Spinningowe Mistrzostwa Świata z łodzi na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Polski Związek Wędkarski został organizatorem Spinningowych Mistrzostw Świata z łodzi. Najlepsi wędkarze-spinningiści zawitają w październiku do mazurskiego Orzysza, by zawalczyć o najważniejszy tytuł w swojej dyscyplinie.

Polski Związek Wędkarski zorganizuje najbliższe 13. Spinningowe Mistrzostwa Świata z łodzi. Zawody odbędą się 3-9 października 2022 i rozegrane zostaną w niesamowitej mazurskiej scenerii – na jeziorze Orzysz.

Jezioro Orzysz nie bez powodu nazywane jest Wędkarskim Sercem Mazur. Liczy 1070 ha, ma wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową – są tu zarówno wysokie, jak i płaskie brzegi, a ponadto 10 wysp o łącznej powierzchni ponad 70 ha.

Dzięki ograniczeniu połowów rybackich woda w Orzyszu obfituje w największe okazy tak pożądanych przez wędkarzy gatunków ryb, jak szczupaki i okonie. Znajdą się tu również sandacze, leszcze, płocie czy liny.

Mistrzostwa Świata w spinningu z łodzi odbywają się na zlecenie Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Sportowego (FIPS), której członkiem jest Polski Związek Wędkarski. Lista poprzednich organizatorów robi wrażenie. Wcześniejsze starcia odbyły się w RPA, poprzednie we Francji, a jeszcze wcześniejsze w Rosji.

- To wielki zaszczyt i przyjemność gościć najlepszych spinningistów na świecie. Takie zawody jak Mistrzostwa Świata to wielkie wyzwanie, a zarazem wielkie możliwości. Od nas zależy, jak z nich skorzystamy – mówi Zbigniew Bielawski, przewodniczący Głównego Kapitanatu Sportowego Polskiego Związku Wędkarskiego. - Po dwóch latach problemów z pandemią i wynikających z niej ograniczeń w organizacji zawodów na tym poziomie, mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie, abyśmy je zorganizowali. Jesteśmy na to przygotowani, a rejon, w którym się one odbędą, daje wielkie możliwości. Głęboko wierzę również, że reprezentacja Polskiego Związku Wędkarskiego odegra w nich znaczącą rolę.

Polski Związek Wędkarski przewiduje, że w zawodach na Mazurach wezmą udział reprezentacje ok. 16 państw – po dwie dwuosobowe drużyny z każdego kraju. Biorąc pod uwagę zawodników, rezerwowych, cały sztab trenerski, sędziów oraz obsługę techniczną można spodziewać się około 240 uczestników.

Źródło: Polski Związek Wędkarski

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Ruciane Park