ReklamaA1 - Stranda Majówka

Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem w Mikołajkach

Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem w Mikołajkach
 fot. Krzysztof Hołowczyc/facebook

4 kwietnia o godzinie 17.00 w Centrum Kultury "Kłobuk" pojawi się znany polski kierowca rajdowy - Krzysztof Hołowczyc. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Tego kierowcy rajdowego przedstawiać nie trzeba tak jak nie trzeba zachęcać fanów sportów motoryzacyjnych, by przyszli wysłuchać opowieści o jego wyczynach.

Tym razem "Hołek" w prelekcji "Motosport - mój sposób na życie" opowie o swojej pasji i przygodach rajdowych jakie miał w różnych zakątkach świata. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Trzykrotnie uzyskiwał tytuł rajdowego mistrza Polski (1995, 1996, 1999), raz mistrza Europy (1997), trzykrotnie był zwycięzcą rajdu Polski, uczestniczył w RSMŚ zarówno w samochodach WRC, jak i grupy N oraz w rajdzie Dakar.

Wydarzenia i imprezy - Miłośnicy zabytkowych samochodów pojawią się na Mazurach (mazury24.eu)

Największe sukcesy odnosił razem z pilotem Maciejem Wisławskim. Od 2005 startował w rajdach cross-country. W 2008 zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, w 2010 zdobył FIA International Cup for Cross-Country Bajas, a w 2013 Puchar Świata FIA w rajdach terenowych. W sierpniu 2015 po wygranym rajdzie Baja Poland ogłosił zakończenie kariery, startował jednak w kolejnych edycjach tych zawodów.

Był jednym z prowadzących teleturniej Krzyżówka szczęścia w TVP. Zagrał samego siebie w serialu Klasa na obcasach (2000) oraz w filmie Dlaczego nie! (2007). Użyczył głosu jednej z postaci w polskiej wersji językowej filmu animowanego Asterix na olimpiadzie (2008). Wystąpił w teledysku do piosenki „Ból przemija” (2011) zespołu My Riot. W 2012 wydał książkę pt. Piekło Dakaru.

Wydarzenia i imprezy - 80. Rajd Polski ponownie na Mazurach (mazury24.eu)

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine