ReklamaA1 - Stranda October

Święto Miodu i Ełkowisko w Ełku na Mazurach

Bieżące16 września 2023, 8:35
Święto Miodu i Ełkowisko w Ełku na Mazurach
 fot. UM Ełk.

W sobotę Ełckie Centrum Kultury zaprasza na najsłodsze wydarzenie tego roku – „Święto Miodu”. Miody i wyroby pszczelarskie z naszego regionu będzie można nabyć w godzinach 9:00 – 18:00 na Placu Jana Pawła II. Wydarzeniu będzie towarzyszyło Ełkowisko 2023, którego program przewiduje m.in. występ orkiestry dętej i zespołu Kalina oraz konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Z okazji Święta Miodu ECK zaprasza na Plac Jana Pawła II. Będzie można skorzystać ze stoisk wystawienniczych pszczelarzy oraz sprzedawców wyrobów pszczelarskich. Miłośnicy miodu będą gościć w Ełku w sobotę 16 września w godz. 9:00-18:00.

Wydarzenie odbędzie się wspólnie z VI Festynem Łowieckim Ełkowisko, którego organizatorem są Koła Łowieckie Powiatu Ełckiego oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach.

Ełkowisko to święto ludzi lasu. Wydarzenie uczy, jak troszczyć się o przyrodę, zachowywać ją dla przyszłych pokoleń, pokazuje, dlaczego ważne jest angażowanie wszystkich swoich sił na rzecz ekologii.

Program Ełkowiska przewiduje m.in.: występ orkiestry dętej, występ Sokolników na scenie, występ zespołu Kalina, konkursy z nagrodami i pokaz łuczniczy oraz koncert Piotra Bukaryta & Krzysztofa Kawałko.

W trakcie trwania festynu przeprowadzona zostanie zbiórka krwi, a także zbiórka charytatywna. Będzie również możliwość dokonania pomiaru ciśnienia i pomiaru poziomu cukru. Zaprezentowana zostanie pierwsza pomoc przedmedyczna. Ambulans ekipy wyjazdowej RCKiK w Olsztynie obecny będzie na Placu Jana Pawła II w godzinach 10:00-15:00.

Na podstawie informacji UM Ełk

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Ognisty Ptak wieczór z winem

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts