ReklamaA1 - wschód sezonu

To będzie największa impreza biegowa na Mazurach

To będzie największa impreza biegowa na Mazurach
 fot. Organizator.

Maraton Wydminy będzie prawdopodobnie największą imprezą biegową na Mazurach w tym sezonie. Organizatorzy spodziewają się około 600 uczestników. Wśród nich zobaczymy zawodowych biegaczy, amatorów, dzieci, młodzież, seniorów, osoby niepełnosprawne ścigające się na wózkach handbike oraz biegaczy z zagranicy.

Maraton Wydminy rozpocznie się 8 go czerwca, w dzień wolny od pracy. W czwartkowe popołudnie od godziny 16:30 rozgrywane będą biegi dziecięce na dystansach od 200m do 1,5 kilometra.

Po najmłodszych do rywalizacji przystąpią osoby niepełnosprawne ścigające się na wózkach handbike. Gmina Wydminy w tej dyscyplinie ma swoją wybitną przedstawicielkę. Katarzyna Zubowicz jest ambasadorką Maratonu Wydminy i wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w maratonie na wózkach.

Po wózkarzach, o 19:00 na linii startu Mocnej Piątki ustawią się biegacze, dla których płaska, bardzo szybka i atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa, będzie doskonałą okazją do powalczenia o nowe rekordy życiowe na dystansie 5 kilometrów. Wieczorna godzina startu oraz lokalizacja biegu w ścisłym centrum tej turystycznej miejscowości sprawi, że emocji zarówno kibicom jak i samym zawodnikom na pewno nie zabraknie.

Piątek będzie dniem wolnym od biegania. Organizatorzy razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach zaproszą wszystkich na Maraton Filmowy, czyli pokaz filmów o tematyce biegowej.

W sobotni poranek impreza z centrum Wydmin przeniesie się na malowniczą Wyspę Wydminy. Stamtąd o godzinie 9:30 wystartuje maraton i półmaraton. Trasa maratonu zabierze uczestników w prawdziwą, biegową przygodę. Trasa będzie wiła się wzdłuż linii brzegowych siedmiu jezior. Bardzo symbolicznym miejscem będzie 19-ty kilometr. U Tam, u podnóży Zawalonego Mostu w Kruklankach, zlokalizowany będzie jeden z punków odżywczych wraz ze strefą kibica.

Bieg na królewskim dystansie 42km po raz kolejny odbędzie się w randze Mistrzostw Polski LZS w maratonie przełajowym. Celem uczestników półmaratonu będzie natomiast możliwie najszybsze pokonanie trasy wokół Jeziora Wydmińskiego. Ostatnie 2,5 kilometra zawodnicy pobiegną wydmińską promenadą nad samym brzegiem jeziora, która przez Garbaty Most zaprowadzi ich do samej mety.

- Co jakiś czas zaglądamy na listę startową i nie ukrywamy, że bardzo cieszy nas jej duża różnorodność. Już teraz mamy na niej ćwierć tysiąca zawodników z absolutnie wszystkich zakątków Polski oraz biegaczy z Litwy. Przed nami jeszcze miesiąc zapisów, więc z dużym prawdopodobieństwem możemy mówić o rekordzie frekwencji. Dużym wyzwaniem logistycznym jest dla nas organizacja wyścigu wózków handbike i Mocnej Piątki w centrum Wydmin, ale niezmiennie od wielu lat naszym celem jest promocja biegania i zdrowego stylu życia, dlatego chcemy ten bieg pokazać znacznie szerszej publiczności. Będziemy liczyć na głośny doping oraz duże zaangażowanie mieszkańców i turystów, którzy długi weekend czerwcowy zdecydują się spędzić w Wydminach – mówi Bartłomiej Osior, dyrektor Maratonu Wydminy.

Szczegółowe informacje, regulamin, formularz zapisów oraz mapy tras dostępne są na stronie www.maratonwydminy.pl

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Perła Mazur