ReklamaA1 - wschód sezonu

Trasa rowerowa połączyła dwie gminy na Mazurach

Wydarzenia i imprezysport i rekreacjaBieżące30 maja 2023, 6:21Komentarzy: 1
Trasa rowerowa połączyła dwie gminy na Mazurach
Zdjęcie poglądowe. fot. 

Dobra informacja dla miłośników podróży rowerowych na Mazurach. Otwarcie ścieżki pieszo – rowerowej na trasie Mrągowo-Piecki-Krutyń nastąpi już 3 czerwca.

- Z okazji Światowego Dnia Roweru, który w tym roku przypada na 3 czerwca zapraszamy na otwarcie Ścieżki Pieszo - Rowerowej Mrągowo - Piecki - Krutyń. Będzie to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu w gronie najbliższych, wspólnej zabawy i podziwiania pięknych krajobrazów – informują organizatorzy.

Na początek rajd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 9.00 w Muzeum Staroci w Nikutowie. Do pokonania trasa po najpiękniejszych zakątkach Gminy Piecki oraz Gminy Mrągowo. Zaplanowany odcinek przebiega śladem dawnych torów kolejowych w kierunku Piecek.

Tam o godz. 11.00 na Placu im. Ks. J. Twardowskiego do uczestników rajdu dołączyć mogą mieszkańcy Gminy Piecki, by dalej udać się w kierunku Krutyni, gdzie czekać będzie impreza biesiadna, poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Będzie to doskonała okazja na poznanie innego, bardziej spokojnego oblicza Mazur oraz odpoczynek w świetnym towarzystwie w połączeniu z przyjemnością pokonywania kilometrów na dwóch kołach.

Trasa rowerowa połączyła dwie gminy na Mazurach

Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Piecki oraz Wójt Gminy Mrągowo, którzy połączyli siły, by stworzyć nową ciekawą atrakcję turystyczną, dostępną zarówno dla mieszkańców i turystów. Szlak pieszo-rowerowy utworzony został w oparciu o dawną linię kolejową łączącą Krutyń z Mrągowem, przez Piecki.

Około 9 km trasy przebiega przez tereny leśne, 1,5 km przez miejscowość Piecki. Na odcinkach leśnych przeważa nawierzchnia gruntowa, natomiast odcinku ok. 2 km od wsi Krutyń do drogi wojewódzkiej nr 610 wybudowano nowy, utwardzony kostką betonową ciąg pieszo-rowerowy.

Ponadto ok. 800 m odcinek asfaltowy wykonany został za ul. Nową (Piecki) w kierunku Mrągowa. Trasa jest płaska, więc nadaje się dla rowerzystów w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Po drodze oprócz podziwiania pięknych krajobrazów, można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, które zostały opisane w Rodzinnym przewodniku dostępnym tutaj: Rodzinny szlak turystyczny - Portal - UG Piecki.


Szczegółowy Program Otwarcia Ścieżki Pieszo-Rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń (3 czerwca):

9:00 Przywitanie uczestników przez Wójta Gminy Mrągowo, otwarcie rajdu - Mrągowo, Nikutowo 11, Muzeum Staroci.

11:00 Przywitanie uczestników przez Wójta Gminy Piecki, Piecki, Plac im. Ks. J. Twardowskiego.

13:00 Przywitanie uczestników. Wręczenie podziękowań - oficjalna część, przemowy, Krutyń mały amfiteatr (przy byłej szkole).

13:15 Rozpoczęcie imprezy biesiadnej dla uczestników, animacje dla dzieci.

13:15 Poczęstunek dla uczestników rajdu przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.

13:30 Rozpoczęcie ogniska z kiełbaskami dla uczestników rajdu.

14:30 Rodzinny Wyścig Canoe, Skarb Krutyni - gra terenowa dla rodzin, inne atrakcje.

Organizatorzy: Gmina Piecki, Gmina Mrągowo.

Partnerzy: Stowarzyszenie Luz Grupa, Koła Gospodyń Wiejskich - Cierzpięty (Jarzębina), Piecki (Makówka), Nawiady (Pieckowianie), Boże (Mazurskie Babki), Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach, Szkoła Podstawowa w Nawiadach, Nadleśnictwo Strzałowo oraz Mrągowo, Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni, Gminny Ośrodek Kultury "Pegaz" w Pieckach, OSP Piecki oraz Krutyń, Sołectwa Piecki i Krutyń.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Perła Mazur