ReklamaA1 - Stranda October

VIII edycja Festiwalu Muzyki Klasycznej "Ełk na Trzy Oktawy"

VIII edycja Festiwalu Muzyki Klasycznej "Ełk na Trzy Oktawy"
Ełk na Mazurach. fot. mazury24.eu

Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wziąć udział w kolejnej już VIII edycji Festiwalu „Ełk na Trzy Oktawy”, która odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury.

Program festiwalu:


24 sierpnia (czwartek), godz. 19.00. Bel piacere: Letni koncert barokowy

Małgorzata Trojanowska – sopran

Jakub Foltak – kontratenor

Zespół instrumentów dawnych Gradus ad Parnassum pod kierownictwem Krzysztofa Garstki

Małgorzata Trojanowska - edukację muzyczną rozpoczęła grą na skrzypcach (szkoła muzyczna I i II st.). Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. W 2008 r. ukończyła dyrygenturę chóralną, w 2011 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jej repertuar jest bogaty i różnorodny, obejmuje liczne arie i partie operowe i oratoryjne, pieśni, utwory musicalowe i estradowe.

Jakub Foltak - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik programu Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W swoim repertuarze oprócz wielkich dzieł posiada liczne pieśni, arie operowe oraz partie solowe dzieł oratoryjnych.

Krzysztof Garstka - klawesynista i pedagog, z zamiłowania oraz zawodu związany przede wszystkim ze światem dawnej opery oraz XVII- i XVIII-wiecznej muzyki wokalno-instrumentalnej. Od czasów studenckich zafascynowany operą. W 2018 roku uzyskał stopień doktora w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Organów i Klawesynu. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w Szwajcarii. Kilkukrotnie nagradzany podczas konkursów klawesynowych.

Gradus ad Parnassum - zespół instrumentalny muzyki dawnej. Założony w 2012 roku pod kierownictwem artystycznym Krzysztofa Garstki. Ma w swoim dorobku wiele koncertów i projektów związanych z wykonawstwem historycznym. Stałym elementem działalności zespołu są cykliczne koncerty w ramach Festiwalu „Camera Pro Classica” w Sejnach, gdzie zespół rozpoczął swoją działalność. Muzycy Gradus ad Parnassum są również członkami Orkiestry Barokowej Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. W programie zespołu znajduje się zarówno muzyka świecka, jak i sakralna. Wykonuje repertuar od muzyki czysto instrumentalnej po duże formy wokalno-instrumentalne i dzieła sceniczne.

Wstęp wolny.
 

25 sierpnia 2023 (piątek), godz. 19:00

Miłosz Bachonko – akordeonista

Paweł i Piotr Stechek

Miłosz Bachonko - 13-letni akordeonista, artysta, kompozytor. W trakcie swojej krótkiej, młodzieńczej kariery, zdążył zachwycić swoją muzyką samego Placido Domingo, zagrać kilkadziesiąt koncertów na trzech kontynentach oraz otrzymać owacje na stojąco w najsłynniejszej sali koncertowej świata – Carnegie Hall w Nowym Jorku. Zdobywca dwudziestu czołowych miejsc oraz nagród Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowych w kraju i za granicą. Drugą muzyczną pasją Miłosza jest kompozycja. Już od najmłodszych lat powstawały wirtuozowskie kompozycje, które niejednokrotnie uzyskiwały aprobatę i nagrody na arenie polskiej i międzynarodowej.

Na koncercie usłyszymy wirtuozowskie utwory na akordeon solo jak również kompozycje autorskie Miłosza.

Program:

Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara

Antonio Vivaldi – „Zima” z cyklu Cztery Pory Roku.

Konajew – Scherzo

Archibald JOYCE – Walc „JESIENNY SEN”

Miłosz Bachonko – Toccata a-moll no. 2

Miłosz Bachonko – Toccata c-moll no. 3

Astor Piazzola – Libertango.

STECHEK - dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr to kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni, multiinstrumentaliści i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl.

Przedstawią autorskie kompozycje będące muzyczną opowieścią o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata. Wszystkie utwory inspirowane są kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej. Jako nieliczni, na scenie wykorzystują: skrzypce, fortepian, akordeon, syntezatory, duduk, zurna, fujara, shakuhachi, ney, ukulele czy instrumenty perkusyjne.

Paweł jest twórcą muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych oraz twórcą wielu zespołów. Współpracuje z wieloma filharmoniami i orkiestrami jako solista aranżer i kompozytor.

Piotr - jako solista i multiinstrumentalista występował w renomowanych salach w Polsce i Europie. Współpracował z wieloma artystami i zespołami sceny polskiej i zagranicznej.

Wstęp wolny.
 

26 sierpnia 2023 (sobota), godz. 19:00, koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki”.

„Tribute to Zbigniew Wodecki” – zespół, który o Zbigniewie Wodeckim wie naprawdę wszystko. Koncert piątki wyjątkowych artystów z pewnością trafi w gust każdego miłośnika jazzu i estrady, fana staromodnego stylu, czy tych, którzy zawsze chcą być w awangardzie.

Na muzyczną podróż, upamiętniającą twórczość Zbigniewa Wodeckiego, zabierze słuchaczy zespół w składzie:

Łukasz Lipski – wokal

Przemysław Zalewski – fortepian

Gabriel Tomczuk – kontrabas

Fryderyk Młynarski – perkusja

Kamil Skorupski – saksofon

Wstęp wolny.
 

27 sierpnia 2023 (niedziela), godz. 16:00. André Rieu – Miłość mieszka pośród nas.

Kinowa retransmisja koncertu plenerowego z Maastricht André Rieu – Miłość mieszka pośród nas. Bijący rekordy sprzedaży i popularności holenderski skrzypek André Rieu to jeden z najbardziej uwielbianych artystów świata. Najnowszy show nosi tytuł „Miłość mieszka pośród nas” i jest 11. koncertem plenerowym z Maastricht, którym mogą się cieszyć widzowie kinowi całego świata. Tytuł tego wieczoru nawiązuje do znanego przeboju „Love Is All Around”.

Na koncert złożą się przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki i marsze Johanna Straussa, a także znane standardy rozrywkowe. Wystąpi Orkiestra Johanna Straussa, chór gospel, soliści oraz wyjątkowi goście.

Wstęp biletowany.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Marina Lester Club