ReklamaA1 - Stranda October

W czerwcu szykuje się wspaniałe wydarzenie biegowe w Wydminach na Mazurach

W czerwcu szykuje się wspaniałe wydarzenie biegowe w Wydminach na Mazurach
 fot. Krzysztof Karpiński/nadesłane

Tegoroczny długi weekend czerwcowy na Mazurach będzie na pewno wyjątkowy dla wszystkich miłośników biegania. Maraton Wydminy to niezwykle klimatyczna alternatywa dla wielkomiejskich, masowych biegów ulicznych.

Po kilku wrześniowych edycjach organizatorzy doszli do wniosku, że przeniesienie imprezy na Boże Ciało, automatycznie da szansę startu wszystkim tym, którzy swój kilkudniowy urlop spędzą w Polsce północno-wschodniej. Program Maratonu Wydminy jest bardzo rozbudowany i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Na liście startowej już meldują się biegacze z całego kraju.

- Spodziewamy się, że w tegorocznej edycji Maratonu Wydminy, w zupełnie nowej odsłonie i przede wszystkim w nowym, dogodnym dla wielu terminie, wystartować może nawet kilkaset osób. Wzorem lat ubiegłych liczymy również na przyjazd biegaczy z zagranicy. Zapraszam serdecznie do kameralnych Wydmin. Szacuje się, że co pięćdziesiąty mieszkaniec tej gminy biega. To naprawdę idealne miejsce do łączenia rodzinnych urlopów z realizacją swojej biegowej pasji - Bartłomiej Osior, dyrektor Maratonu Wydminy.

Maraton Wydminy (8-10 czerwca br.) rozpocznie się w czwartkowe popołudnie biegami dziecięcymi na dystansach od 100m do 1,5 kilometra. Po najmłodszych do rywalizacji przystąpią osoby niepełnosprawne ścigające się na wózkach handbike.

Gmina Wydminy ma w tej dyscyplinie swoją wybitną przedstawicielkę. Katarzyna Zubowicz jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w maratonie na wózkach. O godzinie 19:00 na linii startu Mocnej Piątki pojawią się zawodnicy, dla których płaska, bardzo szybka i atestowana trasa, będzie doskonałą okazją do powalczenia o nowe rekordy życiowe na "piątkę".

Piątek dla biegaczy będzie czasem na odpoczynek, regenerację i zwiedzanie bardzo urokliwiej okolicy. W godzinach wieczornych, w salach Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach odbędzie się Maraton Filmowy, czyli pokaz filmów o tematyce biegowej połączony z prelekcjami znanych osobistości z biegowego świata.

W sobotni poranek na Wydmińskiej Wyspie zameldują się maratończycy i ci, którzy zdecydowali się na udział w legendarnym już półmaratonie wokół Jeziora Wydmińskiego. Trasa maratonu zabierze biegaczy w prawdziwą, mazurską przygodę. 42 kilometry wzdłuż linii brzegowych siedmiu jezior, mnóstwo leśnych odcinków, kilka lokalnych wiosek i przede wszystkim Zawalony Most w Kruklankach, u podnóży którego zlokalizowany będzie jeden z punków odżywczych. Bieg na królewskim dystansie po raz kolejny odbędzie się w randze Mistrzostw Polski LZS w maratonie przełajowym.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Odysseya Yachts