ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wielka Majówka w Giżycku. Co będzie się działo?

Wydarzenia i imprezydni miastaBieżące11 kwietnia 2024, 10:08Komentarzy: 1
Wielka Majówka w Giżycku. Co będzie się działo?
 fot. UM Giżycko.

Mija drugi rok odkąd święto miasta Giżycka, przeniesiono na początek maja. Jak zapewniają organizatorzy, o tym, że majówki w tym mieście są wspaniałe wiedzą wszyscy. Gdy dołożymy do tego tegoroczny program atrakcji na Dni Miasta, to idealny wypoczynek na Mazurach gwarantowany.

W ramach święta miasta, Giżyckie Centrum Kultury zaplanowało szereg imprez, wśród których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Dni Giżycka to wystawy, koncerty, wydarzenia sportowe i plenerowe oraz uroczystości patriotyczne.

Giżycczanie i odwiedzający miasto goście, będą mogli korzystać z atrakcji przez całą majówkę. Poza dobrze znaną Paradą Jednostek Pływających połączoną z konkursem na najlepiej udekorowaną jednostkę, miasteczkiem plenerowym Radia Zet czy pokazem flyboard, odbędą się liczne występy artystyczne (HLA4 Transplant, Teatr Akt, Big-Band Północ-Południe, Urwani z Wesela, Chillin Band) na Pasażu Portowym, koncert gwiazd, Bovska, Mesajah, Organek, na Placu Piłsudskiego oraz kameralny koncert Hanny Banaszak. 

Program Majowych Dni Giżycka 

1 maja

Wielkie otwarcie sezonu w ramach Dni Giżycka
Most obrotowy - symboliczne otwarcie sezonu

11.45 oficjalne rozpoczęcie uroczystości Wielkiego Otwarcia Sezonu 2024 -powitanie gości przez Burmistrza Giżycka, zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

12.00 uroczyste otwarcie mostu obrotowego.
Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej przez przedstawiciela Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości.

Parada jednostek pływających oraz konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, widowiskowy pokaz flyboard.

12.40 zakończenie parady w okolicach Portu Ekomarina.

Plac Grunwaldzki - Galeria Sztuki Schron.
11.00 Oficjalne otwarcie wystawy „Sztuka z Mazur” .
W podziemiach schronu przeciwlotniczego z 1944 roku przy pl. Grunwaldzkim 1 A, gdzie obecnie mieszczą się zbiory i kolekcja światowych dzieł Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress, zaprezentowana zostanie stała ekspozycja malarstwa i rzeźby autorstwa lokalnych artystów. Spotkanie odbędzie się z udziałem artystów, którzy opowiedzą o swoich dziełach. (Schron czynny w godzinach 11.00-17.00).

Port Ekomarina – Majówka z Radiem Zet. 

11.00 – 16.00 Majówka Grillówka z Radiem ZET, plenerowe miasteczko Radia ZET, a w nim atrakcje kulinarne, degustacje i mnóstwo aktywności dla całych rodzin.

Pasaż portowy – Piknik Bardzo Kulturalny.

10.00 Kiermasz rozmaitości, kulinaria i rękodzieło.
13.00 Koncert zespołu HLA4transplant, Akcja Giżycko dla Transplantacji 12godzinDlaŻycia z dr. Zygmuntem Kalicińskim na czele, kardiochirurgiem, transplantologiem, prezesem Fundacji Dla Transplantacji, inicjatorem działań na Mazurach, w międzyczasie rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Ogłoszenie wyników konkursu jednostek pływających.


14.00 występy lokalnych zespołów tanecznych i wokalnych, w trakcie atrakcje dla dzieci i dorosłych - animacje, warsztaty, zabawy ściana wspinaczkowa, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie buziek, alpaki itp.


14.45 – 15.45 Teatr Akt spektakl plenerowy pt.: „Podróżnicy”.
16.00 Koncert Big Bandu „PÓŁNOC-POŁUDNIE”
18.00 Koncert zespołu URWANI Z WESELA.
19.30 Koncert zespołu CHILLIN BAND.
20.30 TEATR AKT – spektakl plenerowy pt.: „Płonące Laski 4”.

Podczas imprezy wspieramy Piotrusia Szpilkę

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka finansowa na rzecz małego Piotrusia Szpilkę, którego Miasto Giżycko wspiera w tym roku w walce o zdrowie. Na miejscu będą czekali wolontariusze z oznaczonymi puszkami.

Piotrusia można również wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane: KRS 0000387207 (Fundacja “Serca dla Maluszka”), w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać:  2802 Piotr Szpilka.
 

2 maja

Las Miejski koło Giżycka - Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, Garnizonowy Piknik Majowy. 

11.00 oficjalne otwarcie (zapisy do biegów 9.00-10.45, atrakcje od 9.30), uroczyste podniesienie flagi państwowej, hymn narodowy i prelekcja z okazji ŚWIĘTA FLAGI, konkursy i występy, pokaz sprzętu i wyszkolenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.

3 maja

Sanktuarium Św. Brunona - Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

8.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona z udziałem pocztów sztandarowych jednostek wojskowych, przedstawicieli samorządu, giżyckich instytucji, organizacji kombatanckich i społecznych, szkół, ZHP oraz mieszkańców. Bezpośrednio po mszy, przemarsz na pl. Marsz. J. Piłsudskiego.

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odsłonięcie pomnika Orła Białego.

ok. 9.00 uroczyste odsłonięcie pomnika Orła Białego zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, nadanie sztandaru ZHP, złożenie kwiatów oraz okolicznościowe przemowy.

17.00 - 22.30 Koncerty: Bovska, Mesajah, Organek.
 
4 maja
Kościół Ewangelicko-Augsburski. Koncert Hanny Banaszak.
godz. 20.00 Biletowany koncert HANNY BANASZAK z zespołem, w kościele ewangelicko-augsburskim.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

 • 24
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka