ReklamaA1 - Stranda Majówka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?

Jak Mazury długie i szerokie, miasta, miasteczka, wioski „grają” wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Trwają już licytacje internetowe i rożnego rodzaju inne, również ciekawe inicjatywy. Natomiast wielki finał i koncerty muzyczne odbędą się w niedzielę, 28 stycznia br.

Przede wszystkim licytacje internetowe i wolontariusze na ulicach mazurskich miast i miasteczek. To główne założenie akcji WOŚP nie tylko na Mazurach, ale właściwie w całej Polsce. Orkiestra „gra” przede wszystkim w sieci internetowej.

Do mazurskich sztabów dołączały instytucje publiczne, prywatni przedsiębiorcy, restauracje, tawerny i porty. Na Mazurach będzie więc działo się sporo, My zaś postanowiliśmy przyjrzeć najciekawszym orkiestrowym działaniom.
 

Można wylicytować niezwykły obraz na Mazurach

To już chyba taki znak czasu, że większość licytacji fantów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgrywa się w internecie.

Ciekawą aukcję prowadzi Wioska Żeglarska Mikołajki, gdzie można kupić naprawdę niesamowity obraz o nawie „Świąteczna Melodia” - dzieło powstało we współpracy Artystów IX Jesiennego Pleneru Stare Sady 2023 z młodzieżą SLO Mikołajki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?


Obraz można licytować tu: Aukcja obrazu


WOŚP gra w Giżycku na Mazurach

Oprócz kwesty ulicznej, która rusza o godzinie 9:00, organizatorzy zapraszają do udziału w licytacjach (odbywających się na scenie Giżyckiego Centrum Kultury), zaplanowanych na godziny 13:00 i 16:00.Oprócz licytacji na scenie zobaczymy bogaty program - sztuki walki, teatr, taniec oraz wieczorne koncerty.

A w plenerze również będzie się działo - na placu Piłsudskiego od godziny 12:00 czekać będzie wystawa sprzętu wojskowego z 15 GBZ oraz stoiska informacyjne WCR oraz WOT. Dodatkowo -grupy rekonstrukcji historycznych, szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników MOPR, wystawa aut z Warmińsko-Mazurskiego MotoClubu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?


Orkiestra zagra także w Węgorzewie

Również w mazurskim Węgorzewie sporo będzie się działo podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście na ulicach miasta pojawią się wolontariusze. Natomiast większość wydarzeń Orkiestrowych będzie rozgrywało się na hali OSiR.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?


Pisz zaprasza na WOŚP

W Piszu na Mazurach również ciekawie zapowiada się orkiestrowa niedziela. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koncerty muzyczne oraz na wydarzenia sportowe.

Podczas niedzielnego 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piszu będzie można wylicytować koszulkę meczową TSK Roś Pisz oraz piłkę z podpisami wszystkich graczy oraz trenera. Aukcje charytatywne będą miały miejsce na Sali Gimnastycznej przy SP2 (ul. Lipowa 15, przy basenie) od godziny 16.00.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szczytnie

Od samego rana w Szczytnie wolontariusze będą kwestować, zbierając środki na szczytny cel. Oficjalne otwarcie finału odbędzie się w MDK-u o godzinie 12:00. W programie jest wiele atrakcji dla całych rodzin. Dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie, a koncerty zapewnią nam niezapomniane emocje. Nie zabraknie również tradycyjnych licytacji.

A na zakończenie tego wspaniałego dnia, o godzinie 20:00 na Plaży Miejskiej wspólnie odpalimy światełko do nieba.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?


Co będzie się działo podczas WOŚP w Mrągowie?

Program 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mrągowie przedstawia się niezwykle atrakcyjnie. Wydarzenia odbędą się na Placu Piłsudskiego.

9:00 – bicie rekordu poboru krwi

10:45 - bieg do przerębla (rozgrzewka z Darią Keller)

11:00 - familijne zabawy na scenie z Darią Keller i Alicją Jakubiak oraz licytacje

12:00 – bicie wośpowego rekordu w grupowym tańcu poloneza

12:30 – Karolina Polewaczyk

13:00 – licytacje

13:30 – Holiday Band

14:30 – Leofrea

15:15 – licytacje

15:45 – Babsztyl

16:45 – Kaymak

17:30 – licytacje

18:00 – Atomowy Borsuk

19:00 – Hook

20:00 światełko do nieba

Dodatkowo na placu strefa sunshine garden dla rodzin, przyjaciół i wszystkich chętnych, którzy mają chęć na dobrą zabawę (budowanie rzeźby/konstrukcji serca wielkiej orkiestry świątecznej pomocy),

Strefa westernowa z Miasteczkiem Mrongoville – ognisko z kiełbaskami. Strefa Komendy Straży Pożarnej Mrągowo, OSP Grabowo i Wierzbowo oraz Komendy Powiatowej Policji Mrągowo – pokaz pojazdów i inne atrakcje. Strefa urzędu miasta – gra terenowa, strefa graffiti – malowanie graffiti na koszulkach i torbach, strefa Nadleśnictwa Mrągowo – warsztaty rękodzielnicze.
 

Kętrzyn na Mazurach gra z WOŚP

Również w mazurskim Kętrzynie nie zabraknie orkiestrowych brzmień i wydarzeń. Nie zabraknie dobrych koncertów muzycznych, ciekawych imprez oraz możliwości spędzenia tego dnia aktywnie, na świeżym powietrzu, razem z innym uczestnikami finału WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Mazurach. Co będzie się działo?

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew