ReklamaA1 - Apartamenty Ruciane Nida

Wielkanoc na Mazurach. W tych miastach odbędą się świąteczne jarmarki

Wielkanoc na Mazurach. W tych miastach odbędą się świąteczne jarmarki
 fot. UM Giżycko/archiwum.

Nastała wiosna, a z nią oczekiwanie na święta Wielkanocne. Nieodłączną tradycją tego okresu są również jarmarki i kiermasze wielkanocne. Te będą organizowane w kilku miastach na Mazurach.

Jarmarki Wielkanocne na Mazurach związane są nie tylko z tradycjami związanymi z tymi świętami, ale również pozwalają poznać tradycyjne wyroby i produkty mazurskie.
 

Kiermasz Wielkanocny w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką” 2 kwietnia 2023 r. w godz. 11:00 – 15:00 w parku miejskim. W programie wystawcy ozdób wielkanocnych, wyrobów świątecznych i rękodzieła, występy uczestników pracowni Domu Kultury, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”, Gołdapskiego Uniwersytety Trzeciego wieku oraz 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”, a także atrakcje dla dzieci.

Podczas Kiermaszu Wielkanocnego prowadzona będzie zbiórka na leczenie Igi Lelo.
 

Święto Wiosny w Węgorzewie

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na 44. Święto Wiosny.  Impreza odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku w Parku Etnograficznym nad Węgorapą przy Muzeum. Wstęp wolny.

Program wydarzenia:

Od godz. 10:00 - kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej.  

Godz. 11:00-13:00 - warsztaty malowania jajek i warsztaty wykonywania palmy.  

Godz. 12:00 - rozstrzygnięcie konkursu na Gaik i Marzankę.


Jarmark Wielkanocny w Rynie

W Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie stało się wiosennie i świątecznie za sprawą przygotowań do niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego (26.03.2023). Wydarzenie odbędzie się na terenie targowiska miejskiego w Rynie.
 

Jarmark Wielkanocny w Szczytnie

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego samorząd mazurskiego Szczytna zaprasza na II Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. na Dziedzińcu Ratusza oraz Zamku Krzyżackim.

Już od godziny 12:00 wszyscy wystawcy będą gotowi do sprzedaży niepowtarzalnych rękodzieł i oryginalnych upominków, natomiast od godziny 13:00 wszyscy uczestnicy jarmarku będą mogli wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.


Kiermasz Wielkanocny w Młynie Kulturalnym w Budrach

Na tegoroczny, jubileuszowy, kiermasz organizatorzy zapraszają do młyna! I to nie byle jakiego, ale do kulturalnego, po sąsiedzku. Jak co roku, będzie można tego dnia wzbogacić się o przepiękne rękodzieło i wszelkiego rodzaju produkty regionalne.

Podczas kiermaszu będą mogły uczestniczyć we wspólnym tworzeniu wiosennego Gaika-Maika. Również tego dnia Młyn będzie udostępniony do zwiedzania.

Kiermasz Wielkanocny – Niedziela Palmowa – Młyn Kulturalny w Budrach.

 

Jarmark Wielkanocny w Olecku

Już w niedzielę 2 kwietnia o godz. 11.00 rusza Jarmark Wielkanocny w Olecku.

 Będzie to doskonała okazja, żeby poczuć atmosferę zbliżających się świąt.  Spróbować i zakupić regionalne produkty takie jak wędliny, wypieki czy miody, konfitury, nalewki i inne pyszności.

 Będzie również możliwość zakupienia tradycyjnych, ręcznie wykonanych pięknych ozdób wielkanocnych, kolorowych pisanek.
 

Jarmark Wielkanocny w Kętrzynie

Kętrzyn zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w godz. 10:00-16:00 na placu Piłsudskiego.

Na Jarmarku znajdziemy potrawy i prace szczególnie związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych, np.: baby wielkanocne, mazurki, wędliny czy palmy wykonane różnymi technikami, ozdoby i stroiki.

Jarmark Wielkanocny w Mrągowie

W sobotę 1 kwietnia 2023 roku, w godz. 11:00-16:00, odbędzie się pierwszy w mieście Jarmark Wielkanocny, czyli różnorodność kultur w Mrągowie.

Jarmark będzie kolejną imprezą plenerową, która ma na celu integrację społeczności Mrągowa i okolic. Organizatorzy chcą zaprezentować kultury związane z regionem, takie jak: mazurska, kurpiowska, a także związana z Kresami wschodnimi i narodowością ukraińską. Wszystko oczywiście w klimacie wielkanocnym.

Organizatorzy zapraszają wszystkich handlowców, rękodzielników i innych artystów do zaprezentowania się i sprzedaży swoich towarów: upominków, kosmetyków, zabawek, biżuterii, wyrobów artystycznych, dekoracji, ozdób oraz wszystkiego co jest potrzebne do stworzenia klimatu tych wyjątkowych świąt.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts