A0 - AZS Wilkasy
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wielki festiwal hip-hopowy powraca na Mazury

Wydarzenia i imprezykoncerty8 stycznia 2020, 10:22
Wielki festiwal hip-hopowy powraca na Mazury
 fot. Zdjęcie organizatora

W tym roku giżycka Twierdza Boyen znów będzie rozbrzmiewała hip-hopowymi rytmami. Po raz 19-ty odbędzie się tu bowiem, znany w całej Polsce Mazury Hip-Hop Festiwal. Najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa odbywa się zawsze w samym środku lata, każdorazowo gromadząc w murach zabytkowej twierdzy wielotysięczną publiczność.

Po sukcesie i w całości wyprzedanej 18-tej edycji Mazury Hip Hop Festiwalu, prace nad kolejną edycją nabrały zawrotnego tempa. Przypominamy, że tegoroczne wydarzenie muzyczne odbędzie się w Giżycku, w terminie 16-18 lipca 2020 r.

Wielki festiwal hip-hopowy powraca na Mazury

Żabson to artysta, bez którego fani Mazury Hip Hop Festiwalu nie wyobrażali sobie 19-tej edycji festiwalu. Twórca płyty “Internaziomal” dołącza do ogłoszonego wcześniej Sariusa. Z informacji uzyskanych od organizatorów wynika, że to może nie być jedyny występ Żabsona w Giżycku.

Na piękną 18-letnią tradycję festiwalu składają się niezapomniane występy czołówki (nie tylko polskiego) hip-hopu.

Swoją cykliczną działalność MHHF zapoczątkował jeszcze w 2002 roku. Pierwotnie jednodniowe wydarzenie szybko zdobyło popularność i rozrosło się do dwóch dni, a od 2010 roku fani hip-hopu mogą się cieszyć aż trzema wieczorami w rytm najlepszych rymów, beatów i skreczy.

Warto przy tym dodać, że od początku istnienia festiwal stwarzał szansę zaprezentowania swoich umiejętności i twórczości również młodym i aspirującym artystom-amatorom. W tradycję imprezy wpisały się już na stałe zacięte zawody freestyleowe, a także koncerty lokalnych wykonawców, z oddaniem supportujących headlinerów imprezy.

Ukoronowaniem tych animatorskich działań było ustanowienie w 2013 roku własnej niezależnej nagrody branżowej, tzw. „Złotej Felgi”. Jej laureaci są wybierani spośród szczególnie zasłużonych artystów wspólnie ze słuchaczami i mediami.

Kultowy status MHHF-u potwierdza stale rosnąca rzesza festiwalowiczów, która przyjeżdża do Giżycka dosłownie z całej Polski. Wielu z nich przyciąga nie tylko dobra muzyka, ale też unikalna atmosfera wydarzenia i magiczny mikroklimat stolicy polskiego żeglarstwa, położonej pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Wiedzą o tym dobrze wszyscy, którzy mieli okazję spędzić ten wyjątkowy czas w gościnnych progach Twierdzy Boyen.

Na przestrzeni minionych lat na deskach giżyckiego amfiteatru wystąpili bowiem m.in.:

M.O.P. (USA), Dope D.O.D, Molesta, O.S.T.R., Tede, Peja, Pezet, Ten Typ Mes, Sokół i Marysia Starosta, Łona, donGuralesko, Eldo, Hemp Gru, Warszafski Deszcz, WWO, JWP/BC, HIFI Banda, Zeus, KęKę, Bisz (B.O.K), Miuosh, Rasmentalism, Grammatik, Kaliber 44, Paktofonika, Mor W.A., Włodi, Grubson, Pih, Te-Tris, VNM, Abradab, Hades, W.E.N.A., Jamal, Sokół feat. Pono, Parias, Vienio & Pele, Waldemar Kasta, Trzeci Wymiar, Małpa, Paluch, Kali, Słoń, Małolat, Kuba Knap, Sistars, Flexxip, Fenomen, Onar, L.U.C, Jan Wyga, Buka, WSZ & CNE, Proceente, Taco Hemingway, Te-Tris, Quebonafide, Sobota, Mielzky, Tau, ReTo, Solar, Białas i wielu innych!

W 2020 roku Mazury Hip Hop Festiwal odbędą się w dniach 16-18 Lipca.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts