ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Wielkie otwarcie krzyżackiego zamku w Szczytnie

Bieżące28 maja 2021, 18:02Komentarzy: 1
Wielkie otwarcie krzyżackiego zamku w Szczytnie
 fot. Miasto Szczytno

Już od 5 czerwca 2021r. mieszkańcy Szczytna i turyści z całej Polski będą mogli odwiedzać Zamek Krzyżacki w Szczytnie zrewitalizowany w ramach projektu unijnego "Zamek krzyżacki w Szczytnie - nowy produkt turystyczny na mapie województwa warmińsko – mazurskiego”. Jest to największa inwestycja realizowana przez miasto do tej pory.

Historia Zamku Krzyżackiego w Szczytnie sięga już XIV wieku, kiedy widniał on jako drewniana strażnica wzniesiona przez Krzyżaków.

Pełnił różne funkcje obronną, siedziby starosty książęcego, czy nawet rezydencji myśliwskiej, co było spowodowane bliskością puszczy zasobnej w zwierzynę łowną.

Ze względu na pełnione przez niego różne funkcje otwarcie będzie zaaranżowane po części w stylu średniowiecznym, po części w stylu myśliwskim.

Od godziny 13.00 mieszkańcy oraz turyści będą mogli zobaczyć całą okazałość budowli, podziwiać historyczne mury i wykopane pomieszczenia, a w sali całorocznej będzie można obejrzeć również wystawę reliktów, które zostały odnalezione podczas wykonywania prac.

Przez cały dzień na zamku będą się odbywać różne atrakcje, m.in. strzelanie z łuku, średniowieczne gry i zabawy, wystrzały z armaty, wioska rycerska i wiele innych.

Wydarzeniami towarzyszącymi otwarciu będą oficjalne wręczenie certyfikatu Cittaslow, występ Tomasza Karolaka z zespołem oraz pokaz teatru ognia.

Po otwarciu Zamek będzie dostępny nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających przez cały rok. Odbywać się tam będą również różne wydarzenia kulturalne, spotkania i wystawy sezonowe.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz