ReklamaA1 - Odysseya Yachts

William's Things - A Soul Not All Of Wood - Koncert w lesie

Wydarzenia i imprezykultura i sztuka21 września 2020, 11:29
William's Things - A Soul Not All Of Wood - Koncert w lesie
 fot. Organizator

Zapraszamy na leśny koncert muzyki inspirowanej poezją H.D. Thoreau. Data: 27 września, niedziela, godz. 18.00-19.30. Miejsce: Nadleśnictwo Spychowo/Polana Gawra koło Spychowa

Po sukcesie albumu “William’s Things” inspirowanego poezją Blake'a, Michał Górczyński, wybitny klarnecista, improwizator i kompozytor kontynuując niezwykły cykl „muzyka do języków”. Pozostaje w obszarze poezji anglojęzycznej. Po mistycznej i romantycznej Anglii Blake'a przyszedł czas na XIX-wiecznego amerykańskiego poetę i filozofa Henry'ego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą.

Płytę artyści nagrywali w lesie, poddając się duchowi natury, grając razem z nią, odczytując jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.

Górczyński przygotował oryginalne kompozycje do tekstów H. D. Thoreau i, po raz kolejny, po mistrzowsku, stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji czy konformizmu. Tak powstało dzieło gdzie niecodzienna uroda muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną doskonałą całość.

Trio William's Things tworzą:

Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy

Sean Palmer – śpiew

Tomasz Wiracki – fortepian

William’s Things (...) porzuca tu teksty Williama Blake’a, od którego wzięło nazwę przy okazji pierwszej płyty. I bierze na warsztat guru ekologów Henry’ego Davida Thoreau, na co zresztą ten cały las, obecny w nagraniach non-stop poprzez delikatny ambient ptasich odgłosów (z rzadka przerywany przez jakąś ingerencję ludzką w typie przelatującego samolotu), z miejsca nas naprowadza. (...)

• Bartek Chaciński Polifonia / Polityka

Organizator: Fundacja Fabryka UTU

Współpraca: Nadleśnictwo Spychowo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dźwiękospacery!!~~%@)*^^ to cykl twórczych terenowych warsztatów, skierowanych do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia. W ramach działania rejestrujemy dźwięki otoczenia, tworzymy słuchowiska, nagrania, audycje. Warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku, audio-eksperymentatorzy z całej Polski, których zadaniem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z nagrywaniem i obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej nas przestrzeni.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów