ReklamaA1 - Przystań Nautica

Wojnowski Festiwal Fotografii po raz kolejny na Mazurach

Wojnowski Festiwal Fotografii po raz kolejny na Mazurach

Wojnowski Festiwal Fotografii na Mazurach to impreza plenerowa organizowana w mazurskiej miejscowości Wojnowo. Do tej pory na płotach w tej urokliwej miejscowości zawisło ponad 2000 zdjęć polskich fotografów. Jak będzie tym razem?

Po raz kolejny niesamowite zdjęcia na tej niespotykanej ekspozycji będzie można oglądać już 10 czerwca. W tegorocznej edycji organizatorzy zmienili nieco reguły konkursu i samej wystawy.

- W tym roku zmieniliśmy sposób doboru prac. Można było pokazać nam swoje fotografie, wpłynęło ponad 60 zgłoszeń a miejsc mieliśmy tylko pięć. Musieliśmy ograniczać liczbę wydruków. Ale mimo wszystko aż 24 wystawy zagoszczą już 10 czerwca na wojnowskich płotach. Otwarcie jak co roku o godzinie 16.00 przy sklepie Magdalenka w Wojnowie, ale jeszcze przed otwarciem zaprosimy Was do Klasztoru na dwa spotkania autorskie. Więcej informacji na dniach - bądźcie czujni. My jesteśmy dla Was, Wy bądźcie z nami 10 czerwca – deklarują organizatorzy.

Wojnowski Festiwal Fotografii po raz kolejny na Mazurach

Wojnowski Festiwal Fotografii pojawił się pierwszy raz w 2017 roku. Swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności przez udostępnienie ich w dużym formacie w ogólnodostępnej ulicznej galerii. Prace można obejrzeć nawet nie wysiadając z auta. Wystarczy zwolnić przejeżdżając przez Wojnowo. Do tej pory na płotach zaprezentowane zostało prawie 2000 zdjęć.

Swoje ekspozycje prezentowali tu min: Chris Niedenthal laureat nagrody WPP, Czarek Sokołowski jedyny polski laureat prestiżowej Nagrody Pulitzera, Jerzy Kośnik, Anna Musiałówna, Zbigniew i Maciej Kosycarzowie i wielu innych utalentowanych i nagradzanych artystów. Zakres tematyczny prezentowanych prac jest dość szeroki znajdziemy tu klasyczne reportaże z całego świata, zdjęcia sportowe, portrety, zdjęcia podwodne czy pejzaże z ponad 50 lat pracy polskich fotografów.

Stałymi elementami WFF są: galeria prac polskich leśników, wystawy pokonkursowe: im. Erazma Ciołka na fotografię społecznie zaangażowaną i im. Eugeniusza Lokajskiego na fotografię o tematyce sportowej oraz retrospekcja Polski lat PRL.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka