ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Wspólne kolędowanie mieszkańców Kętrzyna

Wydarzenia i imprezykoncerty15 grudnia 2020, 7:57
Wspólne kolędowanie mieszkańców Kętrzyna
 fot. Kętrzyńskie Centrum Kultury

Jeszcze kilka dni i nadejdą Święta Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na pandemie będą inne niż zwykle. Jednak nie utracą swej magii i w każdym domu zagości rodzinna atmosfera, tradycyjne potrawy wigilijne czy zwyczaj łamania się opłatkiem. Jednak czym byłyby te szczególne dni bez radosnego śpiewania kolęd? Na gwiazdkę Kętrzyńskie Centrum Kultury i Miasto Kętrzyn przygotowało wyjątkową niespodziankę.

"Świąteczny koncert - Kętrzynianie kętrzynianom" jest prezentem dla mieszkańców Kętrzyna, który zabrzmi online już 23 grudnia. Usłyszymy tradycyjne kolędy oraz świąteczne piosenki w wykonaniu lokalnych wokalistów: Włodzimierz Chamal, Michał Kasperowicz, Urszula Kosaty, Aleksandra Jeznach, Paulina Prokop, Sylwia Magnuszewska, Bartłomiej Zdanowicz, Piotr Stanulewicz.

Na wydarzenie zaprasza Ryszard Niedziółka, burmistrz Miasta Kętrzyn.

- Idea koncertu jest prosta. Chcemy zbliżyć do siebie ludzi, gdyż wspólne śpiewanie jednoczy. Zapraszam Państwa, kolędujmy wspólnie - zachęca burmistrz.

Nie zabraknie również muzycznej niespodzianki od zespołu Dr Watt. Premierowo usłyszymy świąteczny singiel "Pada Śnieg". Do współpracy zaprosili młodziutką skrzypaczkę Patrycję Petrych, a w chórkach pojawia się Ola Jeznach i Paulina Prokop.

- To będzie naprawdę miła przedświąteczna niespodzianka. Na naszej scenie, a tym samy przed ekranami telewizorów, komputerów zaśpiewa i duży i mały, bo lubimy łączyć pokolenia. To dobry czas by dać się ponieść muzyce - podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK.

Premiera Świątecznego Koncertu - Kętrzynianie kętrzynianom" odbędzie się 23 grudnia o godz. 17:00 na profilu Facebook i kanale Youtube Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz o godz. 18:00 na antenie Telewizji KTK.

Świąteczny koncert jest podsumowaniem cyklu Kulturalnej Gwiazdki w ramach projektu Respirator Kultury.

Informacja: Kętrzyńskie Centrum Kultury

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Sailing Machine