ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Wyjątkowa muzealna noc w Piszu i Szczytnie

Wyjątkowa muzealna noc w Piszu i Szczytnie
 fot. mazury24.eu

Muzeum Ziemi Piskiej przygotowuje obchody Nocy Muzeów. W propozycjach bezpłatne zwiedzanie muzealnej ekspozycji oraz spacer po Piszu z przewodnikiem, który przybliży dzieje miasta i historię najważniejszych obiektów. Atrakcyjnie zapowiada się również muzealna noc w Muzeum Mazurskim w Szczytnie.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej, zaplanowana w sobotę 15 maja, odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W godz. 18-22 chętni będą mogli zwiedzać indywidualnie muzealne ekspozycje.

O godz. 18.30 i 20.30 rozpoczną się z kolei spacery po Piszu z udziałem muzealnego przewodnika. To nowość w ofercie Muzeum skierowana do grup zorganizowanych, które odwiedzają Pisz i Ziemię Piską.

Uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli premierowo zapoznać się z programem dłuższej wycieczki, wiodącej z Muzeum przez bulwary nad Pisą i plac Daszyńskiego do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. W zmieniającym się obrazie miasta wciąż jest wiele miejsc, który świadczą o jego historii w ujęciu gospodarczym, społecznym, wyznaniowym czy turystycznym. Miejski krajobraz, towarzyszący nam w codzienności, jest bogaty pod względem np. architektury, a przewodnicy Muzeum Ziemi Piskiej chcą pomagać w odkrywaniu go na nowo.

Również w Szczytnie będziemy mogli 15 maja br. za darmo zwiedzić placówkę muzealną, korzystając ze wszystkich znajdujących się tam wystaw.

Muzeum Mazurskie w Szczytnie proponuje zwiedzanie obiektu w godz. 17.00 – 22.00. W programie znajdziemy: zwiedzanie wszystkich wystaw muzeum, a także obejrzymy prezentację dawnych zdjęć miasta Szczytno.

Wyjątkowa muzealna noc w Piszu i Szczytnie

Udział w Nocy Muzeów jest bezpłatny.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Sailing Machine