ReklamaA1 - Sailing Machine

Wyjątkowe wydarzenie - "Podzielmy się wodą. Mazury u Studni"

Wyjątkowe wydarzenie - "Podzielmy się wodą. Mazury u Studni"
 fot. mazury24.eu

Koncert muzyki żeglarskiej pod nazwą "Podzielmy się wodą. Mazury u Studni - Nowy Sztynort Osada Wolności”, zbiórka publiczna na rzecz budowy studni w Ugandzie połączona z grillem i licytacją – to akcja na której, nie może Ciebie zabraknąć.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, to latem miejsce odpoczynku, relaksu, dobrej zabawy a przez kolejne dni roku, zwyczajnego, pełnego pracy życia.

Darem jaki mamy, są piękne jeziora i wspaniałe, malownicze krajobrazy, które wynagradzają brak wielu wygód, jaki wiąże się z życiem w tym rejonie kraju przez cały rok. Kraina ta słynie również z ludzi o wielkich sercach, radosnych, aktywnych, dobroczynnych i wrażliwych na potrzeby innych.

To właśnie oni są inicjatorami kolejnej akcji, będącej częścią projektu Fundacji MisjAfryka, którego celem jest zbudowanie studni dla dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach w Semmbabule i Kaihurze (Uganda).

Port Nowy Sztynort Osada Wolności oraz Farma Warmińska Państwa Małgorzaty i Zbigniewa Piekarskich z Najdymowa k/Biskupca, zainicjowali kolejną akcję dotyczącą zbiórki finansów na budowę powyższych studni. Do tej pory, dzięki pomocy życzliwych ludzi, którzy umożliwili organizację zbiórki publicznej oraz darczyńcom, wspierającym powyższą inicjatywę, podczas VII Kongresu Przyszłości i wspaniałego koncertu grupy dziecięcej „Sukces”, który odbył się w Sali reprezentacyjnej Muzeum Zamek w Ostródzie, zebraliśmy część potrzebnej na budowę kwoty.

Dziś zapraszamy na koncert muzyki żeglarskiej do pięknego Portu w Nowym Sztynorcie, który wykona Grzegorz Polakowski. Przy dobrej muzyce, nie wolno zapomnieć o dobrym jedzeniu, które serwowane będzie na grillu podczas koncertu - a to nie bagatela- tylko najlepsza warmińska wieprzowina ze świni jabłkowej z gospodarstwa Państwa Piekarskich.  Przyjemne z pożytecznym i do tego wiele radości, jaką będą miały dzieci i młodzież, ze zbudowanych przez nas studni.

Wyjątkowe wydarzenie -
 


"Podzielmy się wodą. Mazury u Studni - Nowy Sztynort Osada Wolności”, to hasło przewodnie, które wesprzesz będąc z nami w Nowym Sztynorcie – największym Porcie Śródlądowym w Polsce, usytuowanym na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w niedzielę 6 sierpnia 2023 r. Początek imprezy o godz. 19:00. Koncert – 20:30. Wstęp na koncert wolny.

Dzięki Nim to się zadzieje:

Nowy Sztynort to największy Port Śródlądowy w Polsce. Posiada aż 450 miejsc cumowniczych i położony jest na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wyposażony jest w najnowocześniejszą flotę żaglową oraz duże zaplecze gastronomiczne i eventowe. Znany szerszej publiczności jako centrum żeglarsko - kulturalne Mazur. Jest to obowiązkowy punkt programu większości rejsów po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nasz port jest doceniony przez rodziców z dziećmi, miłośników historii, przyrodników oraz poszukiwaczy wieczornych atrakcji. To miejsce przepełnione dobrą muzyką oraz wyśmienitym jedzeniem. Zatrzymując się przy wyśmienitym jedzeniu – mamy do wyboru cztery punkty. Każdy z innymi smakami.

Zaczynając od Baby Pruskiej, w której czuć zapach pieczonego sandacza, przez legendarną Zęzę, pozwalającą doświadczyć prawdziwego żeglarskiego klimatu, GrillBar, miejsce z widokiem na jezioro, gdzie zjesz najlepszą ekologiczną wieprzowinę i kupisz świeżo wędzone ryby, po portugalskie smaki foodtrucka „Prato Do Dia”. Chcąc urozmaicić czas naszym gościom organizujemy eventy.

Słyniemy z festiwali t.j.: „Sztynort Blues Festiwal”, „Sztynort Szanty Festiwal” oraz „Nie kiepuj do wody” - festiwal pro-ekologiczny. Prócz ww. imprez, na scenie głównej, przez cały sezon letni można usłyszeć różne gatunki muzyczne.

W Nowym Sztynorcie wszystko możesz, nic nie musisz.

Farma Warmińska powstała w 2004. r. Gospodarstwo należy do systemu rolnictwa ekologicznego. Główną działalnością gospodarstwa jest hodowla warmińskiej świni jabłkowej, która przebywa cały rok na świeżym powietrzu. Gospodarstwo w ramach MOL prowadzi sprzedaż mięsa i przetworów mięsnych.

Grzegorz Polakowski występuje z na scenie od kilkunastu już lat. Jest liderem zespołu OKAW Sztorm. Tworzy niepowtarzalny klimat podczas solowych występów w repertuarze muzyki żeglarskiej, szeroko pojętej poezji śpiewanej i starego, dobrego, polskiego rocka.

Fundacja MisjAfryka – https://misjafryka.wordpress.com
ul. Brzozowa 19a
43-340 Kozy


PKO BP
82 1020 1433 0000 1102 0187 0328


TYTUŁ WPŁATY – STUDNIA UGANDA
KRS: 0000878036

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew