ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych fot. www.pzzn.pl

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2019 roku. Jest to jedna z największych w Europie imprez żeglarskich dla osób niepełnosprawnych. 

Będzie to ogólnopolska impreza integracyjna z udziałem kilkuset osób, która ma udowodnić, że środowisko wodne jest łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych. Podczas imprezy będzie do dyspozycji wiele różnorodnego sprzętu wodnego: jachty kabinowe i otwarto-pokładowe (w tym dezety i katamarany), motorówki, kajaki itp. Przez dwa pierwsze dni będą prowadzone na wyżej wymienionym sprzęcie zajęcia na wodzie. W programie jest m.in. impreza szantowa „Pod Rekinem”. Trzeciego dnia zostaną rozegrane regaty Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego. Eugeniusz Wilczyński przez wiele lat wspierał żeglarstwo osób niepełnosprawnych.

Udział w festiwalu jest dla osób niepełnosprawnych całkowicie bezpłatny (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, opieka medyczna i rehabilitacyjna). Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu. Impreza jest dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Komandorem festiwalu jest Marek Winiarczyk. 
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej 11-500 Giżycko, ul. Moniuszki 24. Organizator: Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa.  Współorganizatorzy: Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. 

Źródło: http://krea1.webd.pro/msz.org.pl/index.php/component/content/article/509.html

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz