ReklamaA1 - Wioska Surfów

Zabytkowe auta pojawią się na Mazurach

Zabytkowe auta pojawią się na Mazurach
 fot. Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro".

Pojazdy z poprzednich epok to rzadkość na polskich drogach. Właściwie każdy przejazd unikatowego samochodu zwraca uwagę przechodniów bardziej niż najnowszy model sportowego samochodu. Już wkrótce takie motoryzacyjne antyki będzie można oglądać na Mazurach.

Aby zabytkowe auto mogło na nowo zachwycać, konieczna jest jego staranna renowacja. Na szczęście nie brakuje osób, którzy przywracają im dawną świetność i jeszcze traktują to jak życiową pasję. Takich pasjonatów motoryzacji wkrótce zobaczymy na Mazurach, a konkretnie w Olecku.

Wszystko zaś odbędzie się w ramach 19 Podlaskiego Rajdu „Moto Retro”. Pierwszy dzień rajdu, czyli w dniu 9 czerwca br. to wyjazd do Grajewa. Tam też uczestnicy zwiedzą Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka oraz Grajewską Izbę Historyczną. Następnie obiad oraz pokaz pojazdów dla mieszkańców, po którym nastąpi powrót do Rajgrodu.

Drugiego dnia, w sobotę 10 czerwca br. uczestnicy opuszczą Województwo Podlaskie i wyruszą wcześnie rano do Olecka na Mazurach. 

Właśnie 10 czerwca 2023 r. liczne zabytkowe samochody przyjadą na Plac Wolności w Olecku, gdzie w godzinach od 10.00 do 12.30 będzie można je podziwiać, a wszystko to dzięki pasjonatom ze Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro".

Po nim samochody pojadą do Białej Oleckiej, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia unikatowego Muzeum Motoryzacji. 

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

 • 14
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts