ReklamaA1 - Gertis

Zaduszki żeglarskie w Mikołajkach

Podczas Zaduszek Żeglarskich w Mikołajkach zapłoną znicze dla tych, którzy odeszli
Podczas Zaduszek Żeglarskich w Mikołajkach zapłoną znicze dla tych, którzy odeszli fot. pixabay.com

To już trzynasty raz mieszkańcy Mikołajek będą wspominali wszystkich tych, którzy już odeszli na „wieczną wachtę” a związani byli z mazurskimi jeziorami. Prócz okolicznościowej Mszy Świętej ku ich pamięci odbędzie się również muzyczne czuwanie, w którym udział wezmą gwiazdy muzyki szantowej.

Zaduszki Żeglarskie - inicjatywa stworzona przez księdza Jerzego Szorca, pełniącego posługę w tutejszej parafii w latach 2004 - 2016, na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń na Mazurach.

Mieszkańcy Mikołajek od trzynastu lat wspominają tych, którzy odeszli, a związani byli z mazurskimi jeziorami. Zaduszki Żeglarskie w tym mazurskim miasteczku odbywają się co roku w listopadzie. Wydarzenie jest również wspomnieniem o wszystkich zmarłych żeglarzach.

Tegoroczne Zaduszki Żeglarskie odbędą się 9 listopada 2019 r. Rozpoczną się o godzinie 17.00 Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Tradycyjnie już odbędzie się zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej ofiar białego szkwału przez młodych żeglarzy z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego. Czuwanie muzyczne rozpocznie się w kościele od występów młodzieży z Centrum Kultury "Kłobuk" oraz Jędrzeja Korzenia. W dalszej części wydarzenia, które odbędzie się w Restauracji Żagiel, udział weźmie Roman Tkaczyk.

Wstęp na Żeglarskie Zaduszki jest bezpłatny, wspierają je lokalni przedsiębiorcy branży turystycznej. Jest to okazja do integracji lokalnej społeczności i utrwalania tradycji związanych z tym regionem Mazur.

Organizatorem wydarzenia jest parafia Matki Bożej Różańcowej, Urząd Miasta Mikołajki oraz Centrum Kultury "Kłobuk".

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts