ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Zagi w Tle dla Mew

Zagi w Tle dla Mew
 fot. Zagi/facebook

Najbliższy termin

16.08 Piątek 09:45

Zagi to dziewczyna z gitarą – wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, której w koncertach towarzyszy pełny zespół w składzie (Michał „Gumiś” Gumienny – perkusja, chórki / Maciej Izdebski – gitara) ale często można ją usłyszeć solo lub w duecie z którymś z wyżej wymienionych muzyków.

Muzycznie artystka balansuje pomiędzy alternatywą a popem – każdy utwór oparty dopełniony jest ambitnym polski tekstem.

Zagi od lat zajmuje się pisaniem utworów dla innych artystów, dzięki czemu ma na swoim koncie już 3 złote płyty, jednak nieustannie stawia na własną twórczość. Pasjonuje się również grafiką komputerową – sama tworzy oprawę graficzną swoich albumów i Merchu.

Każda jej płyta to zamknięcie pewnego rozdziału w jej życiu z płynnym przejściem do kolejnego, dzięki czemu każde nowe wydawnictwo to jej nowa odsłona. Jak sama śpiewa: „po przetartych szlakach nie chodzę” i faktycznie – to zdanie w pełni oddaje jej podejście do tworzenia muzyki jak i ścieżki kariery którą obrała.

Czas pandemii to okres zdecydowanego wyhamowania wielu przedsięwzięć i inicjatyw, jednak nie dla Zagi. W trakcie pierwszego lockdown’u czynnie zaangażowała swoich słuchaczy do udziału w transmisjach, które prowadziła na swoim kanale youtube, podczas których tworzyła z nimi na żywo piosenki.

Początkowo była to forma oderwania siebie i fanów od czarnych myśli, jednak z czasem projekt na tyle ewoluował, że dziś te piosenki można usłyszeć na wydanym niezależnie w założonej przez Artystkę wytwórni Popcorn Records albumie „Prześwit”.

W jednej z recenzji właśnie tej płyty, autor napisał: „w końcu nadchodzi jej 5 minut na które ciężko pracowała od kilku lat”. Czy ciężko? Na pewno systematycznie i konsekwentnie, czego najlepszym dowodem jest chociażby ilość zagranych koncertów w minionym roku, w którym to licznik zatrzymał się na rekordowej liczbie: 54!

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine