ReklamaA1 - Przystań Nautica

Załoga Dr. Bryga

Załoga Dr. Bryga w Sztynorcie, lipiec 2021 r.
Załoga Dr. Bryga w Sztynorcie, lipiec 2021 r. fot. Mazury24.eu

Najbliższy termin

25.07 Czwartek 21:00

Zatonęli w marinistycznym rocku, czyli muzyce żeglarskiej w rockowym wykonaniu, połączonej z szantami, folk-rockiem i reggae. Muzycy Załogi Dr. Bryga doskonale bawią się na scenie i zarażają publiczność swoją pasją. 

Ta giżycka grupa powstała w lipcu 2005 roku z inicjatywy Dominika Kaźmierczaka i Michała Brzozowskiego.

Wśród ważniejszych wydarzeń w historii zespołu wyliczyć należy: zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika Kaźmierczaka) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012.

Dochodzą do tego również wystąpienia w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych  (np. TVP 1 w programie "Kawa czy herbata") oraz lokalnych rozgłośniach radiowych. Od 2008 roku Załoga Dr. Bryga gości na koncertach finałowych festiwali szantowych w Polsce i zagranicą. W 2009 roku zespół koncertował w chorwackim Splicie oraz niemieckim Querfurt. 

W 2009 roku muzycy wydali pierwszy minialbum zatytułowany "No Shanties Inside”. Na początku 2011 roku ukazał się drugi album „Na Wschodnim Pacyfiku” z dziesięcioma utworami autorskimi oraz dodatkowym bonus trackiem. W maju 2012 roku ukazała się płyta „Wbrew”, która najtrafniej oddaje klimat, w jakim Załoga Dr. Bryga czuje się najlepiej. W 2015 roku artyści zarejestrowali kolejny album zatytułowany „Miejsce”, z autorskimi kompozycjami odzwierciedlającymi ich spojrzenie na mazurskiego rocka.

Skład: Dominik Kaźmierczak (wokal, gitara basowa, saksofon), Michał Brzozowski (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Agnieszka Brzozowska (wokal, przeszkadzajki), Paweł Raczyński (instrumenty klawiszowe, trąbka), Wojciech Żukowski (perkusja)

Wydawnictwa: "No Shanties inside" (2009), "Na Wschodnim Pacyfiku" (2011), "Wbrew" (2012), "Miejsce" (2015)

Pozostałe terminy

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaB2 - Marina Ryn Park
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina