ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa – poszukiwania najszybszej łódki trwają

Wydarzenia i imprezyregaty29 lipca 2020, 11:27
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa – poszukiwania najszybszej łódki trwają
 fot. Organizator

Niedawno rozpoczynaliśmy żeglarskie zmagania, a rywalizacja na wodzie wkracza już w decydującą fazę. Regaty Kodmet/Norbud Cup 2020 to już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych oraz na specjalne życzenie zawodników w klasie Mariner 600.

Tym razem organizator zaplanował rozegranie 8 wyścigów, a zawody potrwają przez cały weekend.

– Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że 10 najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się w połowie września – komentuje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.

Podczas regat Kodmet/Norbud Cup 2020, które odbędą się w najbliższy weekend 1-2 sierpnia 2020, wezmą udział także inne klasy żeglarskie: Laser Masters i OK Dinghy.

– Jako MTR „Czos” chcemy współpracować z innymi stowarzyszeniami i klasami żeglarskimi. To jedna z naszych kluczowych dróg rozwoju. Cieszę się, że już w tym roku doszło do tak licznej współpracy, czego efektem jest udział klas dawno niewidzianych w Mrągowie. Słowa uznania należą się dla Darka Lubaka, odpowiedzialnego z naszego ramienia za Laserów oraz dla Marka Bernata, który pomógł przyciągnąć klasę OK Dinghy na jezioro Czos – dodaje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.

Pierwszego dnia regat żeglarze będą rywalizować ze sobą także w dodatkowym wyścigu o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie. Wyścig o Błękitną Wstęgę wpisał się już do tradycji mrągowskiego cyklu. Tym razem start nie będzie jednak liczony do punktacji zawodów, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym. 

W związku z trwającą pandemią i nowymi przepisami organizowania regat opublikowane przez Polski Związek Żeglarski zapisy do regat odbywają się drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom.

Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na afterparty, które odbędzie się w Pensjonacie Wileńskim. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Program regat:

Piątek 31 lipca
17.00 – 19.00 Zapisy do regat – biuro regat Ekomarina Mrągowo
19.30 – Kolacja powitalna – Snack Bar

Sobota 1 sierpnia
8.00 – 10.30 Zapisy do regat – biuro regat  
11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)
11.15 Odprawa sterników 
12.10 Start do regat
19.30 Kolacja żeglarska – Pensjonat Wileński

Niedziela 2 sierpnia
Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat 
15.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine