ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Zimowe wyzwanie na Mazurach. Jak przetrwać w trudnych warunkach?

Zimowe wyzwanie na Mazurach. Jak przetrwać w trudnych warunkach?
Zdjęcie poglądowe. fot. mazury24.eu

Mazury Challenge 2022. Łukasz Tulej wraca nad Kisajno z kolejnym zimowym wyzwaniem i organizuje zimowy obóz przetrwania, podczas którego uczestnicy uczą się jak udzielać pierwszej pomocy tam, gdzie karetka nie dotrze, wyciągnąć z opresji pojazd terenowy i zmierzą się z załamaniem lodu podczas "Ice breaking drill". 

Gościem specjalnym będzie Piotr Marczewski "Ice Wolf", rekordzista Guinnessa w przebywaniu w lodowatej wodzie. Na prelekcję Piotra Marczewskiego o pokonaniu mrozów Jakucji organizatorzy zapraszają także mieszkańców Giżycka.

Data wydarzenia zaplanowana jest od 21 stycznia do 23 stycznia 2022, u ujścia kanału z jez. Popówka wielka, do jez. Kisajno.

Kolejna edycja zimowej szkoły przetrwania ma na celu propagowanie outdoorowego stylu życia. Działania organizatorów są ukierunkowane na krzewienie postaw i zachowań społecznych potrzebnych do pokonywania przeciwności, zarówno w życiu osobistym, zawodowym jak i w sytuacjach zagrożenia.

Skąd pomysł na taki projekt na Mazurach?

- Zaczęło się od potrzeby przygotowania ekipy przyjaciół do zimowej ekspedycji, w taki sposób, aby każdy miał taki sam bazowy zakres wiedzy i umiejętności, niezbędny do mocnej wyprawy. Musiałem zaprojektować szkolenie, które dałoby uczestnikom maksimum praktycznych umiejętności w maksymalnie krótkim czasie i to takich umiejętności, które mogą się przydać w terenie. Położyłem nacisk na niektóre elementy poważnej wyprawy: ratowanie życia, wyciągnięcie auta z opresji, wezwanie pomocy, wyjście z załamu lodowego oraz autonomika członków zespołu – informuje Łukasz Tulej. - Ten ambitny cel pomogli zrealizować przyjaciele, profesjonaliści wielu dziedzin, a dzięki władzom miasta Giżycko możliwe jest ono do przeprowadzenia w doskonałym miejscu. Z roku na rok program i harmonogram działań podczas szkolenia był doskonalony, tak aby maksymalnie wykorzystać czas.

Program obejmuje takie zagadnienia jak: sztuka przetrwania w zimowych warunkach, ratownictwo w warunkach ekstremalnych, obsługę aut 4x4, bezpieczeństwo w podróży i na szlaku, poruszanie się po lodzie i sposoby ewakuacji.

Wydarzenie przewiduje udział 15 uczestników oraz 7 instruktorów z poszczególnych dziedzin. Organizatorzy mają nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach odwiedzą ich mieszkańcy Giżycka, aby poznać bliżej poruszane przez nich zagadnienia z zakresu outdoor.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marshalle

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - Nautica