ReklamaA1 - Port Sztynort

Odcinek rzeki Pisy zamknięty dla żeglugi. To reakcja na tragedię

Bieżące14 września 2021, 17:48Komentarzy: 2
Odcinek rzeki Pisy zamknięty dla żeglugi. To reakcja na tragedię

W środę zostanie zamknięty dla ruchu wodnego odcinek rzeki Pisy w Piszu na Mazurach - zapowiedziały Wody Polskie. Na ten dzień zaplanowano wymianę linii energetycznej, o którą w sierpniu zahaczył masztem jacht, co doprowadziło do porażenia żeglarzy prądem.

W komunikacie nawigacyjnym PGW Wody Polskie poinformowały, że 15 września będzie zamknięty dla ruchu wodnego odcinek rzeki Pisy między jeziorem Roś, a mostem na wysokości ul. Wojska Polskiego.

Podały również, że ma to związek z realizacją prac "polegających na wymianie przewodów gołych na izolowane w przęsłach linii 15 kV krzyżujących się z drogą wodną, w celu zabezpieczenia prawidłowej pracy linii energetycznej oraz bezpieczeństwa osób tam przebywających".

To właśnie w tym miejscu przed ponad miesiącem zdarzył się tragiczny wypadek. Załoga płynącego po rzece jachtu nie położyła masztu, który w efekcie zahaczył o napowietrzną linię energetyczną. Doszło do porażenia żeglarzy prądem.

Zginął 14-letni chłopiec, który wskoczył z brzegu do wody, żeby ratować poszkodowanych, a sternik łodzi na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Śledztwo w sprawie sierpniowego wypadku jachtu prowadzi prokuratura rejonowa w Piszu. 14-letni Ernest Banach, który utonął ratując porażonych prądem żeglarzy, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę medalem "Za ofiarność i odwagę", a piska rada miejska przyznała chłopcu tytuł "Zasłużony dla Miasta Pisz".

źródło: PAP

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Giełda Jachtów

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo