Niedźwiedzi RógNiedźwiedzi Róg

Miejscowość na szlaku WJM
18 0 5426
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Niedźwiedzi Róg – spokojny wypoczynek i sporty wodne. Miejscowość warta odwiedzenia ze względu na swoje walory turystyczne. W niedalekiej odległości od wsi znajduje się stanowisko archeologiczne związane z odkrytą osadą Prusów. Nazwa wsi nawiązuje do dawnych czasów, gdy polowano tu właśnie na niedźwiedzie.

Miejscowość położna jest malowniczo w północnej części Puszczy Piskiej, tuż przy południowym brzegiem jeziora Śniardwy. Na wysokim brzegu dawnej bindugi znajduje się doskonały punkt widokowy na ten akwen oraz na dwie wyspy: Pajęcza i Czarci Ostrów. Wieś to idealne miejsce na spokojny wypoczynek na łonie natury, w ciszy i spokoju oraz uprawiania sportów wodnych. Osada ceniona jest przez entuzjastów żeglarstwa po jeziorach mazurskich ze względu na znajdujący się tu port jachtowy.

Niedźwiedzi Róg to również miejscowość o ciekawej historii. Z osadą związana jest tragiczna ewakuacja ludności zimą 1944/1945 roku. Te wydarzenia przedstawił Tadeusz Willan w książce „Droga przez morze”. Ciekawostką jest fakt, że w pobliskim lesie znajduje się, odkryte przypadkiem, staropruskie stanowisko archeologiczne. Można je oglądać. Warto zobaczyć również zabytkowy cmentarz ewangelicki datowany na początek XIX wieku.

W samym środku osady rośnie pomnik przyrody, lipa drobnolistna o obwodzie 380 cm. Do Niedźwiedziego Rogu można dotrzeć urokliwą trasą rowerową z Mikołajek. We wsi znajdują się gospodarstwa agroturystyczne, które zapewniają noclegi oraz przystań jachtowa – port, gdzie mogą cumować jachty. Jest również pole namiotowe.

Niedźwiedzi Róg - zdjęcie
+ 26 zdjęć
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka