ReklamaA1 - Sailing Machine

Czarterujesz jacht na Mazurach? Nie daj się oszukać!

Czarterujesz jacht na Mazurach? Nie daj się oszukać!
Sprawdź dobrze jacht, zanim go odbierzesz do czarteru fot. 

Przede wszystkim nie chcemy, aby ktokolwiek odebrał ten tekst w ten sposób, że firmy czarterujące jachty na Mazurach tylko czekają, aby oszukać naiwnego turystę. Chcemy jedynie przekazać informacje w jaki sposób powinniśmy postępować, aby nie paść ofiarą potencjalnych oszustów

Uważaj na firmy widma

Na samym początku warto wiedzieć, że zdecydowana większość firm zajmujących się czarterem jachtów na Mazurach są warte zaufania. Jednakże zdarzają się również takie „firmy”, które nastawiają się na – jednorazowego klienta. Schemat jest dość prosty – ogłoszenie o możliwości czarteru jachtu na Mazurach, atrakcyjna cena, konieczność wpłaty zaliczki.

Uszczęśliwiony klient, dumny z „upolowania okazji” wpłaca zaliczkę, nie sprawdza nawet strony internetowej firmy, nie dzwoni tylko przyjeżdża w danym terminie na Mazury i …okazuje się, że został po prostu oszukany. Żaden zamówiony jacht w porcie na niego nie czeka.

Warto więc dokładnie sprawdzić firmę, jeśli chcemy wyczarterować jacht po raz pierwszy. Taka weryfikacja nie jest w obecnym czasie trudna, a może pomóc ustrzec się przed oszustwem.

Obejrzyj jacht, zrób zdjęcia

Innym przykładem, kiedy możemy paść ofiarą – może nie tyle oszustwa, co nieuwagi samej firmy czarterowej (tak – pracownicy tej firmy mogą również nie ogarniać ilości i jakości wynajmowanych jachtów) to niedokładne sprawdzenie łodzi przed rejsem.

Nim podpiszemy wszystkie dokumenty i wsiądziemy na jacht, dokładnie go obejrzyjmy. Wychwyćmy wszystkie zarysowania, wgniecenia, uszkodzenia, także porządek na łodzi i jej aktualne wyposażenie. Zróbmy pełną dokumentację zdjęciową (każdy ma smartfona z aparatem w kieszeni) łodzi przed ruszeniem w rejs. W ten sposób, gdy już będziemy zdawali jacht po wyprawie, nikt nam nie wmówi, że to My dokonaliśmy tych uszkodzeń, które raptem może „odkryć” właśnie po naszym rejsie obsługa firmy czarterowej.

Wtedy, w najlepszym wypadku, tylko stracisz kaucję za wynajęcie łodzi. Jednak, jeśli będziesz miał w smartfonie zdjęcia, jako niepodważalny dowód stanu łodzi, nikt nie wmówi Tobie, że to Ty dokonałeś tych uszkodzeń.

Inne rzeczy, które należy sprawdzić na jachcie przed wyruszeniem w rejs:

 • jeśli jacht jest wyposażony w silnik, uruchom go i sprawdź czy równo pracuje oraz czy jest odpowiednie chłodzenie,
 • sprawdź również ewentualne uszkodzenia płetwy sterowej oraz śruby silnika. Nie ruszaj w rejs, nim obsługa nie umożliwi Tobie tej czynności,
 • dokładnie sprawdź ożaglowanie i cały osprzęt z tym związany. Postaw żagle i je dokładnie obejrzyj,
 • przed rejsem poproś też obsługę, aby włączyła i sprawdziła przy Tobie wszystkie urządzenia elektryczne na jachcie, np. lodówkę, telewizor, radio. ogrzewanie, kuchenkę, 
 • dopytaj dokładnie jak wygląda kwestia sprzątania jachtu po rejsie i opróżnienie toalety. Wiele firm pobiera pewną opłatę za sprzątanie łodzi po rejsie,
 • nie nastawiaj się, że każda firma czarterująca będzie chciała Cię oszukać podczas wynajmu jachtu na Mazurach. Jednak również zachowaj zdrowy rozsądek przy wynajmowanej łodzi, obowiązuje ograniczone zaufanie i konieczność sprawdzenia wszystkiego przed wyruszeniem w wymarzoną wyprawę po mazurskich akwenach.

Branża turystyczna, w tym także czarterowa narażona jest na oszustwa. Mazury24.eu to miejsce, gdzie pokazujemy piękno i bogatą ofertę Mazur, w tym także oferty rzetelnych Armatorów - znajdź sprawdzony jacht.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - system czarterów