ReklamaA1 - Gertis

Pakujemy bagaż na camping - co ze sobą zabrać?

Poradniki29 lipca 2022, 15:30
Pakujemy bagaż na camping - co ze sobą zabrać?
 fot. Pexels

Istnieje wiele różnych sposobów na spędzanie letniego urlopu. Niektórzy wczasowicze decydują się na wykupienie zagranicznej bądź krajowej wycieczki, jeszcze inni natomiast preferują samodzielną organizację wyjazdu.

Coraz większą popularnością cieszą się wypady na camping, które pozwalają doświadczyć nowych wrażeń i obcować w bliskości z naturą. Wyjazd na biwak to jednak znacznie więcej przygotowań w porównaniu z wakacjami w ciepłych krajach – należy pomyśleć o spakowaniu bagażu, który pomoże przetrwać w polowych warunkach. Zatem co zabrać ze sobą na camping? Podpowiadamy.

Wyjazd na camping – odpowiednia odzież

W pierwszej kolejności warto zaplanować ilość i rodzaj odzieży, jaką zabierzemy ze sobą na camping. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które decydują się spędzić swoje wymarzone wakacje pod namiotem, który w pełni nie chroni przed chłodem. Dlatego też absolutnym niezbędnikiem okazują się odzież i bielizna termiczna, które pozwalają uchronić się przed skutkami przenikliwego zimna.

Z pewnością przyda się również solidna kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bluza z kapturem, kalosze czy buty trekkingowe. Należy przygotować się również na cieplejszą aurę, pakując do swojego bagażu krótkie spodenki, t-shirty czy klapki. W swojej torbie podróżnej warto też zarezerwować miejsce dla akcesoriów do kąpieli, które okazują się niezbędne podczas korzystania z publicznych obiektów sanitarnych.

Wyjazd na camping – gadżety i akcesoria survivalowe

Bardzo ważnym elementem wyposażenia campingowego są oczywiście wszelkie gadżety i akcesoria, które pomogą w wykonywaniu codziennych czynności i jednocześnie sprawią, że wyjazd stanie się niezapomnianym przeżyciem. Dlatego też absolutnym „must have” wyjazdu pod namioty jest kuchenka turystyczna, termos, zestaw garnków i naczyń podróżnych, jak również apteczka. Trudno wyobrazić sobie nocowanie na łonie natury bez tak podstawowych przedmiotów jak latarki, które pozwalają poruszać się po terenie campingu wieczorową porą, a przy odrobinie kreatywności pozwalają uatrakcyjnić pobyt najmłodszym uczestnikom wyprawy.

Co jeszcze powinno znaleźć się w naszym bagażu? Na pewno nie zaszkodzi w nim obecność scyzoryków, karimaty i dmuchanych koców turystycznych, śpiworów czy koców termicznych. Warto także zadbać o zapas energii elektrycznej potrzebnej do naładowania telefonu lub innych sprzętów elektronicznych, które obsługują porty USB – powerbank nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala szybko i sprawnie uzupełnić poziom baterii w urządzeniach mobilnych.

Środki przeciw owadom

Aby zabezpieczyć dzieci i siebie przed użądleniami owadów warto przed rejsem czy wyjściem na łono przyrody spryskać się środkami je odstraszającymi (są dostępne w aptekach) oraz w miarę możliwości zakładać ubiór zakrywający ręce i nogi – do tego przyda się również czapka z daszkiem o kryte obuwie. Sprawdzać butelki czy puszki z napojami – czy nie dostał się tam owad. Nie zbliżać się do ich gniazd. Małe dzieci, jeśli śpią na dworze, zabezpieczać specjalną siatką.

Idealnym produktem odstraszającym komary, muszki, kleszcze oraz inne owady jest preparat marki Mugga.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Odysseya Yachts