ReklamaA1 - Sailing Machine

Poradnik - Rejs ze zwierzętami po mazurskich jeziorach

Poradnikiporadniki żeglarskie9 czerwca 2019, 0:00
Poradnik - Rejs ze zwierzętami po mazurskich jeziorach

Wybierając się w rejs jachtem po mazurskich jeziorach nie musimy pozostawiać naszego czworonożnego pupila w domu. Możemy zwierzę zabrać z nami na urlop pamiętając jednak o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam spokojnie cieszyć się urlopem na Mazurach a zwierzętom oszczędzić cierpień i stresu

Decydując się na czarter jachtu poinformuj wynajmującego, że chcesz żeglować ze zwierzęciem. Wiele jednostek ma już na wyposażeniu pewne udogodnienia dla czworonogów. Sprawdźmy czy łódź ma wysokie relingi i zamkniętą burtę oraz czy jest wyposażony w maty antypoślizgowe – to ograniczy możliwość wypadnięcia zwierzęcia za burtę.

Warto też zainwestować w specjalne szelki i założyć je zwierzęciu po wyjściu na pokład. Długość smyczy nie pozwoli mu na wypadnięcie za burtę do wody. Absolutnie nie należy przywiązywać zwierzęcia na smyczy i obroży – lepszym wyjściem będą właśnie specjalne szelki.

Przed rejsem warto zbadać zwierzę u weterynarza, która zapewni też leki przeciw chorobie morskiej oraz uspokajające dla naszego pupila.

Oczywiście w rejs nie zabierajmy zwierząt starych czy chorych – to może nie być dla nich dobre a nawet doprowadzić do ich zgonu. Takie zwierzę lepiej pozostawić w domu pod czyjąś opieką.

Należy nasze zwierzę wyposażyć również w kamizelkę ratunkową (są takie specjalne przeznaczone dla nich) i już w domu przyzwyczaić psa czy kota do tego, że mają coś takiego na sobie. Chociaż psy dobrze pływają to jednak podczas wywrócenia jachtu pomoże im dopłynąć bezpiecznie do brzegu.

Ustalmy też gdzie pod pokładem będzie znajdował się spokojny kącik dla zwierzęcia. To tam będzie mógł w spokoju oswoić się z nową dla niego sytuacją. Warto tam umieścić jego ulubiony kocyk lub zabawkę aby czuło się bardziej komfortowo, jak w swoim domu.

Ponadto absolutnie nie zmuszajmy zwierzęcia do wyjścia na pokład. Zrobi to same gdy będzie już na to gotowe.

Pies czy kot nie poczeka z załatwieniem swoich potrzeb fizjologicznych z zawinięciem do portu. O ile z kotem jest prościej (ustawmy mu pod pokładem zabezpieczoną kuwetę – aby się nie wywróciła) to z psem jest trudniej. Na rynku można już spotkać specjalne sztuczne chodniki imitujące trawę. Z reguły psy dają się nabrać i załatwią tu swoje potrzeby fizjologiczne. Przed rejsem warto go do tego przyzwyczaić.

Wyposażmy również naszego pupila w opaskę lub medalik z jego imieniem oraz numerem telefonu do właścicieli. Jeśli zwierzę się zgubi w porcie, ktoś kto go znajdzie będzie miał możliwość kontaktu z nami.

W rejs zabierz też książeczkę szczepień zwierząt i upewnij się jakie zasady przebywania ze zwierzętami obowiązują również w danym porcie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew