Galindia - Mazurski Eden

Galindia - Mazurski Eden

Bartlewojez. Bełdany
6.2
69 0
Zaloguj się
6103
głębokośćgłębokość
0,40 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, brzeg
cena cena
20 zł + 20 zł / osoba

Prąd Prąd 30 złPrysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking Ognisko Ognisko 60 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
miejsce do kąpieli, klimat Galindów i dyby idealne dla wielu dzieci :)

To właściwie nie jest port ani nawet przystań. To miejsce, gdzie możemy zacumować łódź aby choć na chwilę przenieść się w czasie do świata dawno już zaginionego. Do czasów pogańskich Prusów, którzy wieki temu zamieszkiwali Mazury. Na zalesionym półwyspie położona jest rekonstrukcyjna osada historyczna - Galindia - Mazurski Eden. Jest rodzajem ośrodka turystycznego nad Jeziorem Bełdany niedaleko Mikołajek, obejmuje półwysep w Puszczy Piskiej u ujścia Krutyni do jeziora Bełdany.

Jest raczej miejscem do zwiedzenia, niż na postój jachtem. Przy porcie znajduje się camping oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ośrodek składa się z hotelu i restauracji, ale także z nietypowych budowli jak: pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. Na życzenie turystów odtwarzane są obrzędy pruskie. Można kupić pamiątki, zwiedzić osadę, kąpać się w jeziorze.

Żeglarze mogą przycumować do północnego brzegu jeziora Bełdany. Obok samej Galindii jest sporo miejsca do przybicia do brzegu, niestety wsuwamy się na brzeg i wcześniej rzucamy kotwicę, jest też możliwość skorzystania z niewielkiego pomostu. Podejście jest dość płytkie. Przycumowanie dla samego zwiedzania - koszt 10 zł / osoba.

Na miejscu zastaniemy klimat prastarej epoki: rzeźby, dyby, klatki z drewna, trony, obsługa odpowiednio ubrana. Turystów czekają tu niezwykłe atrakcje: kolacje w pieczarach, wyprawy łodziami, opowieści o historii Galindów. Galindia jest oazą ciszy - nie ma tu miejsca na łodzie motorowe i skutery wodne. Nawet pomost przy którym cumują żaglówki został skrócony o połowę. Plany przewidują jeszcze większą izolację. Dostępu do Galindii będzie bronił zwodzony most.

Warto wiedzieć, że okolice Iznoty już od V wieku p.n.e. do XIII wieku n.e. zamieszkiwały plemiona pruskich Galindów. Informacje o tych ludziach żyjących na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich przekazał m.in. Tacyt i Ptolemeusz. Galindowie żyli w przyjaźni z naturą, tworząc model demokracji opartej o wspólny język oraz tradycje obyczajowe i religijne. Nie tworzyli żadnych struktur politycznych. O wszystkich ważniejszych sprawach decydowały wiece prowadzone przez Wajdelotę. Przez Galindię biegł szlak bursztynowy, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny wówczas bursztyn.

Teraz możemy ponownie zanurzyć się w ten dawno zaginiony świat dzięki osadzie rekonstrukcyjnej.

Bar na miejscu Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h 10 zł /os.BOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3h 10 zł /os.PRZED I PO SEZONIE3h 10 zł /os. cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 15 złdzień 70 zł łódź wiosłowa godzina 30 złdzień 180 zł
Galindia - Mazurski Eden - zdjęcie
+ 24 zdjęć
ReklamaC1 - baner
ReklamaB0 - Giełda Jachtów
ReklamaB1 - Amax
Reklama

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Klub Mila