Port Jachtowy Gąsior

Port Jachtowy Gąsior

Iznotajez. Bełdany
12 0
Zaloguj się
5985
głębokośćgłębokość
1,20 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
y-bom
cena cena
30 zł + 30 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking 10 złOgnisko Ognisko Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty

Na zachodnim brzegu jeziora Bełdany znajduje się klimatyczny Port Gąsior. Cumujemy do y-boom'ów, wszelkie media, dużo zieleni, a do samego portu wpływamy króciutkim kanałem. Całość terenu powyżej portu, miejsca na grilla, na namioty i kampery.

Port zlokalizowany jest na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Bełdany, 500 metrów w lewo od ujścia rzeki Kurtyni. Z jeziora widoczna jest wieża telekomunikacyjna. Nowa marina oferuje miejsca na około 30 jachtów. Woda i energia elektryczna jest na kei. Kanał dojściowy do portu: długość 20 m, szerokość 5 m, głębokość 1,5-2 m. Głębokość w porcie od 1.2 metra do 1.5 metra. Przy wejściu do portu głębokość wynosi około 1 metra, należy podnieść miecz oraz płetwę sterową. Cumujemy prostopadle do kei, na bojkach.

Na miejscu, w porcie możemy wynająć sprzęt wodny, łódki do wędkowania, rowery wodne. Jeśli chcemy tu przenocować istnieje możliwość wynajmu miejsc dla przyczep, kamperów oraz domków holenderskich. Na miejscu jest również pole namiotowe oraz możliwość zorganizowania ogniska czy grilla.

Port jest ogrodzony i monitorowany całą dobę. Udostępniane są również sanitariaty. Tuż obok znajduje się rekonstrukcyjna osada pruska Galindia, którą warto zobaczyć będąc w tym porcie. Osada składa się z hotelu i restauracji, ale także z nietypowych budowli jak: pieczary, lochy demonów, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, labirynt Galindów czy skanseny. Na życzenie turystów odtwarzane są obrzędy pruskie. Można kupić pamiątki, zwiedzić osadę, kąpać się w jeziorze.

Bar Galindia Paliwo Mikołajki Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Ruciane Nida

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY7 godzin 15 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA7 godzin 15 złPRZED I PO SEZONIE7 godzin 15 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

rower wodny godzina 15 zł- łódź wiosłowa godzina 15 złdzień 50 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU3600 - 4200 zł zimowanie ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU1000 zł
Port Jachtowy Gąsior - zdjęcie
+ 8 zdjęć
ReklamaC1 - baner
Reklama
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
Reklama

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo