Port Club Letni Ogród

Port Club Letni Ogród

Wygrynyjez. Bełdany
7 0
Zaloguj się
4278
głębokośćgłębokość
2,00 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
y-bom, dalba
cena cena
100 zł

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking Ognisko Ognisko Slip Slip Dźwig Dźwig 300 złZimowanie Zimowanie Nocleg Nocleg Internet Internet Bar Bar Sklep Sklep 200 m

Największy port jachtowy na Mazurach (obszar 15 hektarów) zlokalizowany nad jeziorem Bełdany w miejscowości Wygryny. Niestety nie jest ogólnodostępny – przeznaczony jest dla gości ośrodka wczasowego. Stąd nie może dziwić fakt, że wejście do portu zagradza szlaban. Wpływając na Zatokę Wygryńską port znajduje się po lewej stronie. Miejsce to działa na zasadzie klubu. Przynależność do niego pozwala nam wpłynąć do tego największego obiektu na Mazurach.

Obiekt położony jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Bełdany, wśród lasów, z dala od zgiełku miast. Port dysponuje 500 stanowiskami cumowniczymi na basenie portowym o powierzchni 5 h. Całkowity obszar ośrodka wypoczynkowego wynosi 15 ha. Nie jest to jednak typowy port dla rezydentów. Każdy może wynająć domek lub pokoje w pensjonacie i wówczas korzystać z wielu atrakcji portu.

Obiekt jest bezpieczny – otoczony ogrodzeniem oraz monitorowany. Do każdego stanowiska do cumowania wyposażonego w pirs przylega działka z miejscem postojowym oraz doprowadzone są prąd i woda. Tuż przy pirsie zlokalizowane są również luksusowe domki turystyczne. Jest tu sporo zieleni i miejsca na odpoczynek w ładnych altanach ogrodowych. Można również urządzić ognisko oraz zorganizować grilla. Posiłki możliwe są w miejscowej restauracji.

W najbliższej okolicy warto obejrzeć obiekty sakralne znajdujące się w Wojnowie: cerkiew prawosławną z 1923 r. i położony nad jeziorem Duś klasztor staroobrzędowców z XIX wieku. Godnymi polecenia są także: kościół neogotycki z 1898 r. w Wejsunach, a także kościoły znajdujące się w Ukcie i Rucianem-Nidzie.

W oddalonym o kilka kilometrów Kadzidłowie czeka nas spotkanie z mieszkańcami Parku Dzikich Zwierząt. Można tu zobaczyć liczne gatunki zwierząt typowe dla tych terenów oraz rzadkie gatunki, m.in. jelenie Dybowskiego czy żubry. Warto także zwiedzić znajdująca się w tej samej miejscowości Osadę Kulturową. W jej skład wchodzą drewniane budynki stanowiące przykład mazurskiego budownictwa ludowego przełomu XVIII i XIX wieku. Nad Jeziorem Bełdany, w miejscowości Iznota znajduje się osada Galindia-Mazurski Eden, która od kilku lat swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga wielu gości.

Bar na miejscu Sklep 200 m Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba tylko dla członkówBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba tylko dla członkówPRZED I PO SEZONIEdoba tylko dla członków

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU5535 - 9225 zł
Port Club Letni Ogród - zdjęcie
+ 17 zdjęć
ReklamaC1 - baner
ReklamaB0 - Giełda Jachtów
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Perła Mazur

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo