Przystań Kirsjaty

Przystań Kirsjaty

Kirsajtyjez. Kirsajty
6 0
Zaloguj się
8241
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cenabezpłatny

Parking Parking Kemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - dwa tygodnie temu

Przystań Kirsjaty

Pozedrze, Harsz 63

tel. 790 228 727 , 663 928 343

przejdź do wwwwiadomośćMapa google

Przystań dostępna wyłącznie dla rezydentów 

Cisza, spokój, czysta plaża i taka sama woda. Miejsce do cumowania przy pomostach oraz na namiot i ognisko. Tego często poszukują turyści i żeglarze na Mazurach. Taki klimat można jeszcze nadal znaleźć nad jeziorem Kirsajty.

Niewielka przystań znajduje się na południowym brzegu jeziora Kirsajty, położona jest na półwyspie łączącym Mamry z Darginem. Można tu cumować do drewnianych pomostów. Na żeglarzy czeka zielone miejsce, doskonałe do rozbicia namiotu czy urządzenia ogniska. Przede wszystkim zaś możliwość obcowania z dziką i piękną mazurską przyrodą, z dala od zgiełku turystycznych miejscowości. Choć jeśli komuś będzie tego „portowego” życia brakować, w ciągu kilkunastu minut może dotrzeć do atrakcyjnych turystycznie miejscowości.

Można tu również przenocować w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym.

Bliskość Sztynortu, kolebki mazurskich żeglarzy, sprawia że zaledwie w kilkanaście minut idąc spacerowym krokiem można znaleźć się w centrum żeglarskiego świata. Niedaleko znajduje się również Węgorzewo, które latem tętni swoim pełnym imprez życiem. Miłośnicy historii również znajdą w okolicy coś ciekawego. Całkiem blisko jest do Mamerek (kierunek na północ), gdzie znajdziemy dobrze zachowany kompleks bunkrów niemieckich z czasów II wojny światowej. Bunkry zachowane są w dobrym stanie i można je zwiedzać.

Bardziej na wschód natkniemy się na pozostałości dawnej, polowej i przede wszystkim tajemniczej kwatery szefa SS – Heinricha Himmlera, zwanych „czarnym szańcem”. Tam również można zwiedzić bunkry, choć te już zostały wysadzone przez Niemców. Atrakcją samą w sobie jest również jezioro Kirsajty. Nie jest to samodzielny akwen, tylko jeden z elementów kompleksu znanego pod wspólną nazwą Mamry.

Długość linii brzegowej to 8,6 km. Jest jeziorem średniej wielkości, średniej głębokości położonym między jeziorami Mamry Północne i Dargin. Brzegi prawie na całej długości są niskie, od Zachodu porośnięte lasem liściastym. Całe jezioro otacza zwarty pas roślinności wynurzonej. Jezioro posiada kilka niewielkich wysp. Pośrodku znajduje się wyspa Ostrowik, a przy zachodnim brzegu Wyspa Sidorkowa.

Wyspy te są niezbyt dostępne ze względu na swój podmokły charakter. Jezioro od strony południowej rozciąga się od Mostu Sztynorckiego (droga ze Sztynortu do Harszu), do cieśniny między półwyspem Kurka, a półwyspem Ostry Róg w części północnej.

Jezioro położone jest na szlaku żeglugi z Giżycka do Węgorzewa. Jezioro należy do I klasy czystości wody.

Bar Harsz Sklep Harsz Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 20 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień rower wodny godzina 10 złdzień łódź wiosłowa godzina dzień 40 zł
Przystań Kirsjaty - zdjęcie
+ 17 zdjęć
ReklamaB0 - Boyen Water Park
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina