Port Sztynort

Port Sztynort

Port partnerski
Sztynortjez. Sztynorckie
7
51 1
Zaloguj się
34430
głębokośćgłębokość
1,20 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja, muring, long side
cena cena
50  zł - 70 zł + 30 zł / osoba

Kamera live Kamera live Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 15zł / 20 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 50 złParking Parking 25 złOgnisko Ognisko 250 złŁadowanie akuml. Ładowanie akuml. 50 złSlip Slip 100 złDźwig Dźwig 400 - 700złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar na miejscuSklep Sklep na miejscuPaliwo Paliwo na miejscuBankomat Bankomat Odbiór ścieków Odbiór ścieków od 50 zł
Aktualizacja danych, cen - ponad miesiąc temu
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
dwa place zabaw, boisko do siatkówki, wypożyczalnia sprzętu
Wirtualna wycieczka 360° po porcie

Legendarny dla regionu Mazur port w Sztynorcie. Żeglarze, pływający po mazurskich jeziorach dobrze znają to miejsce. Znajduje się przy jeziorze Sztynorckim, odsłonięty od jez. Dargin. Posiada stację paliw, sklep spożywczo - przemysłowy, sklep żeglarski, Pensjonat,  gastronomię, i setki miejsc cumowniczych.

To miejsce koniecznie trzeba odwiedzić bo to prawdziwy „Port Royale” mazurskich jezior. Z jeziora Dargin wchodzimy przez Kanał Sztynorcki na jezioro Sztynorckie. Tam już krótki rejs do tego legendarnego mazurskiego portu. Warto wiedzieć, że to nie tylko port – Sztynort to całe miasteczko żeglarskie. Można tu spędzić atrakcyjnie kilka dni, zwłaszcza iż w okolicy również jest co zwiedzać.

Marina w Sztynorcie to największy port na Mazurach z malowniczą wioską żeglarską, rozbudowaną infrastrukturą, komfortową bazą noclegową i profesjonalną obsługą. Sztynorcki Port to laureat rankingu miesięcznika „Żagle” z najwyższą, pięciogwiazdkową notą.

W cenę cumowania wliczone jest: podłączenie jachtu do prądu, Wi-Fi oraz nielimitowane korzystanie z umywalek, toalet, zmywalni naczyń, wody z kranów przy kei i zlewni WC chemicznego.

Obecnie najważniejszą częścią ośrodka rekreacyjno – portowego w Sztynorcie stanowi powiększona i wyremontowana przystań, która może pomieścić do 450 jachtów, co stawia ją na pierwszym miejscu w Polsce. Urządzenia na terenie portowym umożliwiają pełną obsługę jachtową, łącznie z dokonaniem niezbędnych napraw.

Na terenie Portu znajduje się kapitanat, pensjonat, domy na wodzie, pole namiotowe i campingowe, parking, sanitariaty, place zabaw dla dzieci, sklepy, restauracje, grill, sauna na wodzie, smażalnia ryb, tawerna "Zęza" i inne punkty gastronomiczne oraz nawodna stacja benzynowa. W sezonie letnim odbywają się koncerty szantowe, imprezy muzyczne, kino letnie a w niedziele - msze polowe. Na terenie portu można także wypożyczyć sprzęt rekreacyjny i wodny, czy zorganizować ognisko. Jest również możliwość noclegów na jachtach.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

  • Kajak godzina 20 zł / dzień 100 zł
  • SUP 80 zł / dzień
  • Rowery: osoba dorosła 50 zł / dzień, dziecięce 30 zł / dzień, elektryczny 40 zł / h, 150 zł/ dzień, przyczepka dla dzieci 30 zł
  • Sporty wodne – motorówka ze sternikiem i sprzętem - wakeboard / narty wodne od 400 zł / h

ATRAKCJE DODATKOWE

  • Sauna na wodzie 60 zł / 2h
  • Ognisko – przygotowanie ogniska z drewnem i kijkami 250 zł
  • Dom na wodzie – 1000 zł / dobę

Niezwykle ciekawa jest okolica portu w Sztynorcie. Warto więc zaplanować sobie postój nawet na kilka dni.

Przede wszystkim warto obejrzeć zespół pałacowy w Sztynorcie. Przez 400 lat był siedzibą starego i znamienitego rodu szlachty pruskiej von Lehndorff oraz regionalnym ośrodkiem kultury europejskiej z bogatymi zbiorami bibliotecznymi, numizmatycznymi i znakomitą kolekcją dzieł sztuki.

Centralną część stanowi pałac rodziny von Lehndorff, otoczony od północnej strony rozległym 18-hektarowym parkiem z okazami kilkusetletnich lip, buków, a przede wszystkim z wspaniałymi, ponad 600-letnimi, dębowymi alejami.

Warto wiedzieć, że ostatni właściciel pruskiego majątku – Henryk von Lehndorff należał do antyhitlerowskiego spisku, którego celem miało być przeprowadzenie zamachu na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu w pobliskiej Gierłoży.

W zabytkowych budynkach należących do kompleksu pałacowego rodziny Lehndorffów powstała nowa przestrzeń - MEMUAK która łączy funkcjonalność biznesową, edukacyjną i kreatywną z restauracją, salami konferencyjnymi, przestrzenią biurową, warsztatową i szkoleniowo – eventową. W jego części powstało eMuzeum Żeglarstwa i Ekologii, a w nim interaktywne wystawy, multimedialne prezentacje, symulatory nauki obsługi jachtu i wiele innych atrakcji łączących naukę z zabawą. Centrum skupia się nie tylko na ekologii i żeglarstwie, ale też przybliża historię i dziedzictwo rodu Lehndorffów. Fascynującą historię rodziny i jej związki z regionem w MEMUAK-u opowiadają unikatowe eksponaty, prezentacje i stanowiska interaktywne, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o bogatym dziedzictwie kulturowym Mazur.

Okolice Sztynortu są idealnymi terenami dla turystyki rowerowej, jeździeckiej. W porcie jest możliwość wypożyczenia sprzętu turystycznego i rekreacyjnego, w tym rowerów elektrycznych i dziecięcych z potrzebnym asortymentem.

Okolice portu w Sztynorcie to znakomite tereny spacerowe. Ciekawą propozycją pieszej wycieczki w otoczeniu Pensjonatu „Sztynort” jest szlak spacerowy wokół jednego z najciekawszych zabytków mazurskich – barokowego pałacu Lehndorffów oraz otaczającego go parku leśnego.

Położenie Sztynortu w centrum północnej części Mazur czyni z niego idealną bazę do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych. Wytyczone piesze i rowerowe szklaki turystyczne poprowadzą do punktów widokowych. Podążając nimi dotrzeć można do neogotyckiej kapliczki cmentarnej, dobrze zachowanego kompleksu bunkrów w Mamerkach z okresu II wojny światowej, monumentalnych konstrukcji Kanału Mazurskiego, który miał łączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z dorzeczem Pregoły i z Bałtykiem.

Mając do dyspozycji samochód czy rower zaplanować można wycieczki wokół jeziora Mamry wiodące szlakiem miejscowej architektury czy osobliwości przyrodniczych chronionych w rezerwatach. Warto udać się także do nieodległej kwatery polowej Hitlera – Wolfsschanze w Gierłoży, Twierdzy Boyen w Giżycku, zamku w Reszlu, sanktuarium w Świętej Lipce czy niezwykłych dawnych wiaduktów kolejowych w Stańczykach.

 

 

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo na miejscu Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h  20 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNYprzy okazaniu paragonu za zakupy na terenie portu na min. 50 zł cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50-70 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 20 złdzień 100 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU5500 - 6000 zł zimowanie ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU2000 - 2500 zł
Port Sztynort - zdjęcie
+ 71 zdjęć
ReklamaA1 - Gertis

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina