Port Sztynort

Port Sztynort

Port partnerski
Sztynortjez. Sztynorckie
7.3
43 1
Zaloguj się
13827
głębokośćgłębokość
1,20 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja, muring, long side
cena cena
40 zł + 20 zł / osoba

Kamera live Kamera live Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 15zł / 20 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking 20 złOgnisko Ognisko 150 złŁadowanie akuml. Ładowanie akuml. 50 złSlip Slip 60 złDźwig Dźwig 300 złKemping Kemping Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep Paliwo Paliwo Bankomat Bankomat Odbiór ścieków Odbiór ścieków 50 zł
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
dwa place zabaw, boisko do siatkówki, wypożyczalnia sprzętu

Legendarny dla regionu Mazur port w Sztynorcie. Żeglarze, pływający po mazurskich jeziorach dobrze znają to miejsce. Znajduje się przy jeziorze Sztynorckim, odsłonięty od jez. Dargin. Posiada stację paliw, sklep, gastronomię, i setki miejsc, gdzie cumują floty armatorów czarterujących jachty. To miejsce koniecznie trzeba odwiedzić bo to prawdziwy „Port Royale” mazurskich jezior. Z jeziora Dargin wchodzimy przez Kanał Sztynorcki na jezioro Sztynorckie. Tam już krótki rejs do tego legendarnego mazurskiego portu. Warto wiedzieć, że to nie tylko port – Sztynort to całe miasteczko żeglarskie. Można tu spędzić atrakcyjnie kilka dni, zwłaszcza iż w okolicy również jest co zwiedzać.

Aktualizacja 2019: postój dla jednostek powyżej 29 stóp - 30 zł + 15 zł / osoba. Cumowanie do 3 godzin bezpłatne w przypadku skorzystania z oferty sklepu lub innej gastronomi (powyżej 50 zł).

Marina w Sztynorcie to największy port na Mazurach z malowniczą wioską żeglarską, rozbudowaną infrastrukturą, komfortową bazą noclegową i profesjonalną obsługą. Sztynorcki Port to laureat rankingu miesięcznika „Żagle” z najwyższą, pięciogwiazdkową notą.

W cenę cumowania wliczone jest: podłączenie jachtu do prądu, Wi-Fi oraz nielimitowane korzystanie z umywalek, toalet, zmywalni naczyń, wody z kranów przy kei i zlewni wc chemicznego.

Obecnie najważniejszą częścią ośrodka rekreacyjno – portowego w Sztynorcie stanowi powiększona i wyremontowana przystań, która może pomieścić do 600 jachtów, co stawia ją na pierwszym miejscu w Polsce. Urządzenia na terenie portowym umożliwiają pełną obsługę jachtową, łącznie z dokonaniem niezbędnych napraw.

Na terenie Portu znajduje się kapitanat, pensjonat, pole namiotowe i campingowe, parking, sanitariaty, place zabaw dla dzieci, sklepy, restauracja, smażalnia ryb, tawerna "Zęza" i inne punkty gastronomiczne oraz nawodna stacja benzynowa. W sezonie letnim w Amfiteatrze, mieszczącym dwa tysiące osób, odbywają się koncerty szantowe, imprezy muzyczne, a w niedziele - msze polowe. Na terenie portu można także wypożyczyć sprzęt rekreacyjny i wodny. Jest również możliwość noclegów w ośrodku.

Niezwykle ciekawa jest okolica portu w Sztynorcie. Warto więc zaplanować sobie postój nawet na kilka dni.

Przede wszystkim warto obejrzeć zespół pałacowy w Sztynorcie. Przez 400 lat był siedzibą starego i znamienitego rodu szlachty pruskiej von Lehndorff oraz regionalnym ośrodkiem kultury europejskiej z bogatymi zbiorami bibliotecznymi, numizmatycznymi i znakomitą kolekcją dzieł sztuki.

Centralną część stanowi pałac rodziny von Lehndorff, otoczony od północnej strony rozległym 18-hektarowym parkiem z okazami kilkusetletnich lip, buków, a przede wszystkim z wspaniałymi, ponad 600-letnimi, dębowymi alejami.

Warto wiedzieć, że ostatni właściciel pruskiego majątku – Henryk von Lehndorff należał do antyhitlerowskiego spisku, którego celem miało być przeprowadzenie zamachu na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu w pobliskiej Gierłoży.

Okolice Sztynortu są idealnymi terenami dla turystyki rowerowej, jeździeckiej. W porcie jest możliwość wypożyczenia sprzętu turystycznego i rekreacyjnego.

Okolice portu w Sztynorcie to znakomite tereny spacerowe. Ciekawą propozycją pieszej wycieczki w otoczeniu Pensjonatu „Sztynort” jest szlak spacerowy wokół jednego z najciekawszych zabytków mazurskich – barokowego pałacu Lehndorffów oraz otaczającego go parku leśnego.

Położenie Sztynortu w centrum północnej części Mazur czyni z niego idealną bazę do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych. Wytyczone piesze i rowerowe szklaki turystyczne poprowadzą do punktów widokowych. Podążając nimi dotrzeć można do neogotyckiej kapliczki cmentarnej, dobrze zachowanego kompleksu bunkrów w Mamerkach z okresu II wojny światowej, monumentalnych konstrukcji Kanału Mazurskiego, który miał łączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z dorzeczem Pregoły i z Bałtykiem.

Mając do dyspozycji samochód czy rower zaplanować można wycieczki wokół jeziora Mamry wiodące szlakiem miejscowej architektury czy osobliwości przyrodniczych chronionych w rezerwatach. Warto udać się także do nieodległej kwatery polowej Hitlera – Wolfsschanze w Gierłoży, Twierdzy Boyen w Giżycku, zamku w Reszlu, sanktuarium w Świętej Lipce czy niezwykłych dawnych wiaduktów kolejowych w Stańczykach.

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo na miejscu Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3h20 złPRZED I PO SEZONIE3h20 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNYprzy okazaniu paragonu za zakupy na terenie obiektu na min. 50 zBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNYod 30 zł do 50 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAod 30 zł do 50 złPRZED I PO SEZONIEod 30 zł do 50 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba od 30 zł do 50 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba od 30 zł do 50 złPRZED I PO SEZONIEdoba od 30 zł do 50 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 20 zł- rower wodny --
Port Sztynort - zdjęcie
+ 71 zdjęć
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew