Przystań Żeglarska Skłodowo

Przystań Żeglarska Skłodowo

Harszjez. Mamry
7.6
28 0
Zaloguj się
7323
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,20 m
cumowanie cumowanie
muring, long side
cena cena
30 zł + 5 zł / osoba

Prąd Prąd Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Ognisko Ognisko Plaża Plaża Czartery Czartery Bar Bar 300 m

Przystań znajduje się na południowym brzegu jeziora Mamry, na półwyspie przy przesmyku prowadzącym na jezioro Kirsajty. Na pewno zadowoli tych, którzy zawijając do brzegu oczekują na ciszę i spokój na Mazurach. Tu nie doświadczymy tłumu turystów i tłoku w przystani. Przystań Skłodowo przyciąga żeglarzy, wędkarzy, motorowodniaków i uprawiających szeroko rozumianą turystykę wodną. Zwłaszcza tych, którzy na Mazurach szukają ciszy i spokoju.

Przede wszystkim sam półwysep ma unikalny charakter. Z jednej strony roztacza się Jezioro Mamry, z drugiej Kirsajty i Dargin, las, piękno otaczającej natury i cisza. Punkt orientacyjny widoczny z jeziora - komin cegielni, wieża z sygnalizacją ostrzegawczą. Cumujemy na muringach. Przy wejściu do portu głębokość około 1m, w porcie około 2 m. Przypływając do przystani Skłodowo musimy uważać na płytkie i bardzo wąskie wejście. Cumować tu może jednorazowo 30 jednostek.

Znajdziemy tu: pensjonat, parking, tawernę, sanitariaty, miejsce na ognisko, pole namiotowe, prąd na kei. Na terenie przystani znajduje się stacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osłonięta od wiatru i fali przystań z całoroczną bazą Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i masztem wczesnego ostrzegania pogodowego stanowi bezpieczne schronienie dla wszystkich jednostek pływających i ich załóg.

Niedaleko od przystani znajduje się polowa kwatera Himmlera Hochwald. Znajdziemy ją koło wsi Pozezdrze przy szosie Węgorzewo-Giżycko. Kwatera występowała pod kryptonimem "Hochwald" (wysoki las). Cechą charakterystyczną kwater głównych i polowych była ich lokalizacja tuż przy linii kolejowej Kętrzyn - Węgorzewo - Giżycko.

Kwatera, ulokowana w lesie, składała się z 9 obiektów - 5 schronów o dwumetrowej konstrukcji stropu i ścian, niedużego podziemnego garażu, dwóch ceglanych wartowni i schronu specjalnego - Himmlera. Wszystkie schrony o odporności "B" zostały całkowicie zniszczone przez wycofujących się Niemców. Schrony, chociaż zostały zniszczone, zachowały się w całkiem dobrym stanie. Nadal można je zwiedzać aczkolwiek trzeba uważać na nierówności terenu i studzienki.

Bar 300 m

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 5 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 5 złPRZED I PO SEZONIEdoba 5 zł
Przystań Żeglarska Skłodowo - zdjęcie
+ 9 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Ruda
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew