Przystań Żeglarska Skłodowo

Przystań Żeglarska Skłodowo

Harszjez. Mamry
7
31 0
Zaloguj się
13043
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,20 m
cumowanie cumowanie
muring, long side
cena cena
30 zł + 15 zł / osoba

Prąd Prąd Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Ognisko Ognisko Plaża Plaża Czartery Czartery Bar Bar 300 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Żeglarska Skłodowo

Pozezdrze, Harsz - Skłodowo 60

tel. 502 523 583

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

Przystań znajduje się na południowym brzegu jeziora Mamry, na półwyspie przy przesmyku prowadzącym na jezioro Kirsajty. Na pewno zadowoli tych, którzy zawijając do brzegu oczekują na ciszę i spokój na Mazurach. Tu nie doświadczymy tłumu turystów i tłoku w przystani. Przystań Skłodowo przyciąga żeglarzy, wędkarzy, motorowodniaków i uprawiających szeroko rozumianą turystykę wodną. Zwłaszcza tych, którzy na Mazurach szukają ciszy i spokoju.

Przede wszystkim sam półwysep ma unikalny charakter. Z jednej strony roztacza się Jezioro Mamry, z drugiej Kirsajty i Dargin, las, piękno otaczającej natury i cisza. Punkt orientacyjny widoczny z jeziora - komin cegielni, wieża z sygnalizacją ostrzegawczą. Cumujemy na muringach. Przy wejściu do portu głębokość około 1m, w porcie około 2 m. Przypływając do przystani Skłodowo musimy uważać na płytkie i bardzo wąskie wejście. Cumować tu może jednorazowo 30 jednostek.

Znajdziemy tu: pensjonat, parking, tawernę, sanitariaty, miejsce na ognisko, pole namiotowe, prąd na kei. Na terenie przystani znajduje się stacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osłonięta od wiatru i fali przystań z całoroczną bazą Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i masztem wczesnego ostrzegania pogodowego stanowi bezpieczne schronienie dla wszystkich jednostek pływających i ich załóg.

Niedaleko od przystani znajduje się polowa kwatera Himmlera Hochwald. Znajdziemy ją koło wsi Pozezdrze przy szosie Węgorzewo-Giżycko. Kwatera występowała pod kryptonimem "Hochwald" (wysoki las). Cechą charakterystyczną kwater głównych i polowych była ich lokalizacja tuż przy linii kolejowej Kętrzyn - Węgorzewo - Giżycko.

Kwatera, ulokowana w lesie, składała się z 9 obiektów - 5 schronów o dwumetrowej konstrukcji stropu i ścian, niedużego podziemnego garażu, dwóch ceglanych wartowni i schronu specjalnego - Himmlera. Wszystkie schrony o odporności "B" zostały całkowicie zniszczone przez wycofujących się Niemców. Schrony, chociaż zostały zniszczone, zachowały się w całkiem dobrym stanie. Nadal można je zwiedzać aczkolwiek trzeba uważać na nierówności terenu i studzienki.

Bar 300 m

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 15 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Przystań Żeglarska Skłodowo - zdjęcie
+ 9 zdjęć
ReklamaB0 - Perła Mazur
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka