Kemping u Bogusia

Kemping u Bogusia

Pieczarkijez. Dargin
7 0
Zaloguj się
3637
głębokośćgłębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
20 zł

WC WC Parking Parking Ognisko Ognisko Kemping Kemping Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty

To urokliwie położone miejsce nad jeziorem Dargin, na wschodnim brzegu tego akwenu w miejscowości Pieczarki. Zakątek ten, choć umożliwia cumowanie przy brzegu to nie zapewnia praktycznie żadnych udogodnień dla żeglarzy na Mazurach. Jednak jeśli lubicie kontakt z dziką przyrodą i nie przeszkadza Wam brak toalet czy prysznicy, to jest to miejsce zdecydowanie dla Was - gwarantowana za to jest cisza i spokój.

Cumujemy łodzią do brzegu, na kotwicy. Na miejscu możemy za to liczyć na możliwość rozbicia namiotu czy ustawienia przyczepy kempingowej. Z atrakcji można wymienić plac zabaw, boisko do siatkówki oraz ładną plażę i płyciznę przy brzegu, czyli dzieci pod czujnym okiem rodziców kąpać się mogą. Istnieje również możliwość zorganizowania ogniska czy grilla. Noclegi są możliwe na polu namiotowym lub można wynająć przyczepę kempingową (tam znajdziemy łazienki i ubikacje).

Jeśli zatęsknimy za atrakcjami, to przepływając Dargin w kierunku zachodnim możemy zawinąć do znanego i pełnego żeglarzy portu Sztynort. Bardziej na południe zlokalizowane jest turystyczne miasto Giżcyko.

W ostatnich latach Giżycko mocno zmieniło swój charakter – w centrum miasta powstał nowy pasaż ze sklepami i kawiarniami. Z pasażu do portu Ekomarina i plaży miejskiej prowadzi długa na ponad 70 metrów kładka. Jest ona rozpięta m.in. nad torami, ma wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych (są windy). Kładka jest jedyną tego typu przeprawą na Mazurach.

Miłośnicy zabytków w Giżycku powinni odwiedzić zbudowaną w połowie XIX w., nigdy nie zdobytą i do dziś dobrze zachowaną Twierdzę Boyen, która chroniła przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno (na twierdzy można obejrzeć m.in. armaty i stare powozy). Na Twierdzy znajduje się też amfiteatr, w którym latem odbywają się festiwale (szantowy, hip-hopowy i disco-polo) i koncerty. Cennym i jedynym tego rodzaju zabytkiem w Europie jest też ręcznie otwierany most obrotowy (także z XIX w.) nad Kanałem Łuczańskim. Miłośnicy zabytków i ładnych widoków powinni wejść na zabytkową wieżę ciśnień (skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Wodociągowej), gdzie można zobaczyć stare sprzęty i przy kawie rozkoszować się urzekającym widokiem na jezioro Niegocin.

Bar Nowy Harsz Sklep Pozedrze Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł
ReklamaC1 - baner
Reklama
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew