Pole namiotowe Roganty

Pole namiotowe Roganty

Pierkunowojez. Dargin
9
16 0
Zaloguj się
13580
głębokośćgłębokość
0,40 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
20 zł + 13 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złParking Parking 15 złOgnisko Ognisko 50 złSlip Slip 20 złKemping Kemping Plaża Plaża
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu

Pole namiotowe Roganty

Giżycko, Pierkunowo

tel. 665 029 161

przejdź do wwwwiadomośćMapa google

Niewielka przystań mieści się przy polu namiotowym Roganty. Znajduje się na południowym brzegu jeziora Dargin, płynąc od Giżycka w prawo za Królewskim Rogiem. Cisza, spokój, cumowanie rufą lub dziobem na czyste i piaszczyste dno.Nie ma tu pomostów. Jachty lądują wprost w piachu dna jeziora, przy brzegu. Na żeglarzy czeka pole namiotowe i miejsce na ognisko. Praktycznie nic więcej chyba, że szukamy ciszy i spokoju oraz kontaktu z dziką przyrodą, wtedy jest to miejsce wymarzone na odpoczynek.

Na pobliskim polu namiotowym można wynająć również przyczepę kempingową, jeśli nie chcemy spędzić nocy pod namiotem. Dostępne są również sanitariaty.

Miejsce to jest oddalone zaledwie 10 km do Giżycka, gdzie warto zwiedzić wiele ciekawych zabytków w tym oczywiście Twierdzę Boyen. Twierdza otoczona jest kamienno - ceglanym murem o długości 2303 metrów. Narożniki murów tworzą małe, przykryte ziemią schrony dla żołnierzy. Fosa otaczające twierdzę była sucha i wyposażona w kratę forteczną. Doskonale zachowane są wszystkie formy ziemne - wały, skarpy, pochylnie i place ćwiczeń. Twierdza Boyen należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych obiektów obronnych znajdujących się na terenie Polski. Przy twierdzy zlokalizowano wiele budynków pomocniczych.

Będąc w Giżycku koniecznie trzeba również zobaczyć unikatowy w skali Europy most obrotowy. Niezwykły zabytek techniki powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Most obrotowy w Giżycku – jeśli go pokonacie może liczyć na otrzymanie pamiątkowej, okolicznościowej pieczęci. Warto dodać, że to jedyny tego typu obiekt w Europie, który nadal funkcjonuje. Most znajduje się nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku i jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Został zbudowany w 1898 r. w celu zapewnienia dojazd z Giżycka do Twierdzy Boyen. Ma ponad 20 metrów długości i 8 szerokości i jest otwierany 12 razy dziennie: 6 razy dla ruchu wodnego i 6 razy dla ruchu kołowego. Obiekt warto obejrzeć ponieważ to jedyny tego typu most w Polsce i w Europie. Przęsło jest jedno i nie podnosi się do góry, ale odchyla w bok o 90 stopni. Ustawia się równolegle do nabrzeża kanału.

Do najbliższego sklepu czeka nas dwukilometrowy spacer. Co warto podkreślić, jest tu wspaniała i bezpieczna plaża do kąpieli w jeziorze – jest długa płycizna.

Sklep Pierkunowo Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h  30 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 13 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Pole namiotowe Roganty - zdjęcie
+ 4 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X
ReklamaB0 - OW Wodnik
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Nowy Harsz