Pole namiotowe Roganty

Pole namiotowe Roganty

Pierkunowojez. Dargin
10.0
12 0
Zaloguj się
7961
głębokośćgłębokość
0,40 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
40 zł

Ognisko Ognisko Kemping Kemping Plaża Plaża Bar Bar

Niewielka przystań mieści się przy polu namiotowym Roganty. Znajduje się na południowym brzegu jeziora Dargin, płynąc od Giżycka w prawo za Królewskim Rogiem. Cisza, spokój, cumowanie rufą lub dziobem na czyste i piaszczyste dno.Nie ma tu pomostów. Jachty lądują wprost w piachu dna jeziora, przy brzegu. Na żeglarzy czeka pole namiotowe i miejsce na ognisko. Praktycznie nic więcej chyba, że szukamy ciszy i spokoju oraz kontaktu z dziką przyrodą, wtedy jest to miejsce wymarzone na odpoczynek.

Na pobliskim polu namiotowym można wynająć również przyczepę kempingową, jeśli nie chcemy spędzić nocy pod namiotem. Dostępne są również sanitariaty.

Miejsce to jest oddalone zaledwie 10 km do Giżycka, gdzie warto zwiedzić wiele ciekawych zabytków w tym oczywiście Twierdzę Boyen. Twierdza otoczona jest kamienno - ceglanym murem o długości 2303 metrów. Narożniki murów tworzą małe, przykryte ziemią schrony dla żołnierzy. Fosa otaczające twierdzę była sucha i wyposażona w kratę forteczną. Doskonale zachowane są wszystkie formy ziemne - wały, skarpy, pochylnie i place ćwiczeń. Twierdza Boyen należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych obiektów obronnych znajdujących się na terenie Polski. Przy twierdzy zlokalizowano wiele budynków pomocniczych.

Będąc w Giżycku koniecznie trzeba również zobaczyć unikatowy w skali Europy most obrotowy. Niezwykły zabytek techniki powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Most obrotowy w Giżycku – jeśli go pokonacie może liczyć na otrzymanie pamiątkowej, okolicznościowej pieczęci. Warto dodać, że to jedyny tego typu obiekt w Europie, który nadal funkcjonuje. Most znajduje się nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku i jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Został zbudowany w 1898 r. w celu zapewnienia dojazd z Giżycka do Twierdzy Boyen. Ma ponad 20 metrów długości i 8 szerokości i jest otwierany 12 razy dziennie: 6 razy dla ruchu wodnego i 6 razy dla ruchu kołowego. Obiekt warto obejrzeć ponieważ to jedyny tego typu most w Polsce i w Europie. Przęsło jest jedno i nie podnosi się do góry, ale odchyla w bok o 90 stopni. Ustawia się równolegle do nabrzeża kanału.

Do najbliższego sklepu czeka nas dwukilometrowy spacer. Co warto podkreślić, jest tu wspaniała i bezpieczna plaża do kąpieli w jeziorze – jest długa płycizna.

Bar na miejscu Sklep Pierkunowo Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 40 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 40 złPRZED I PO SEZONIEdoba 40 zł
Pole namiotowe Roganty - zdjęcie
+ 4 zdjęć
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Ruda
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022