Marina Niedźwiedzi Róg

Marina Niedźwiedzi Róg

Niedźwiedzi Rógjez. Śniardwy
6.5
27 0
Zaloguj się
12960
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,40 m
cumowanie cumowanie
y-bom
cena cena
50 zł + 5 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking 20Ognisko Ognisko 30Ładowanie akuml. Ładowanie akuml. Dźwig Dźwig 150Zimowanie Zimowanie Kemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża 100 mPsy i koty Psy i koty Bar Bar 100 mSklep Sklep 500 m

Przystań, do której wpływa się małym kanałem na południowo-zachodnim brzegu jezioro Śniardwy w miejscowości o tej samej nazwie. Przez wielu osób traktowana jako miejsce na Śniardwach wręcz kultowe. Przystań odgrodzona od jeziora Śniardwy - przy gorszej pogodzie jest bezpiecznie. Port znajduje się w południowej części Śniardw, pomiędzy Niedźwiedzim Rogiem a Głodowem. Z jeziora prowadzi wąski kanał oznaczony białym rombem. Wejście do kanału jest widoczne na wysokości bojki rozgałęzienia szlaku. Jest ono oznaczone także dwoma masztami z lampami. Przed wejściem do kanału i basenu portu należy podnieść częściowo miecz, w kanale także płetwę sterową.

W porcie jest głęboko więc cumujemy z opuszczonym mieczem (inaczej sprawa ma się w kanale), w północnym lub południowym basenie. Cumowanie za pomocą y-bomów lub pirsów w miejscach oznaczonych jako „keja gościnna”. Na wprost kanału wejściowego po prawej i w prawo w głąb portu po lewej znajduje się część gościnna portu. Nie trzeba używać kotwicy, cumowanie odbywa się do drewnianych pomostów. Uwaga na wypłycenie kanału wejściowego - trzeba trochę podnieś miecz i poluzować płetwę sterową.

Nie jest to miejsce przystosowane do obsługi zmasowanego ruchu turystycznego. Sama przystań to dużo rezydenckich miejsce, slipowanie jachtów, naprawy. Media dostępne, niestety nie na każdym pomoście. Sam teren oferuje żeglarzom miejsce na rozpalenie ogniska, zadaszone wiaty, plażę i kąpielisko. W przystani, z uwagi na jej charakter, nie ma stałej obsługi bosmańskiej, nie ma też tawerny. Na miejscu, są proste sanitariaty koedukacyjne i trzy kabiny natrysków. Natomiast wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie to miejsce przejdzie gruntowną modernizację.

Z portu jest natomiast blisko do zachwalanej przez żeglarzy i turystów karczmy w Głodowie czy sklepu spożywczego w Niedźwiedzim Rogu.

Bar 100 m Sklep 500 m Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 50 złPRZED I PO SEZONIEdoba 50 zł
Marina Niedźwiedzi Róg - zdjęcie
+ 67 zdjęć
ReklamaC1 - baner
Reklama
Reklama
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo