Port Popielno

9.7
9
Zaloguj się
0
300
głębokość
0,40 - 1,70 m
cumowanie
boja, long side
cena
40 zł

Prąd 10 zł Woda Prysznic 5 zł WC Slip Kemping Plaża Psy i koty Czartery Bar Sklep 300 m

Port położony nad jeziorem Śniardwy, na zachodnim brzegu jeziora, w miejscowości o tej samej nazwie. Jeden z bardziej popularnych na największym jeziorze w Polsce. Cumujemy do brzegu i do bojki. Przy wpłynięciu do portu prawy brzeg wygląda na użytkowy ale... obowiązuje zakaz cumowania (wyjątkowo płytko). Media (prąd i woda) dostępne w porcie. Jest też plaża i dwa bary. Port Popielno to jedyna murowana keja nad największym w Polsce jeziorem zwanym przez mieszkańców "Mazurskim Morzem". Przystań jest oświetlona i wyposażona w potrzebne media.

Wpływając z jeziora Mikołajskiego na Śniardwy, port widoczny jest z prawej strony. Widać białą ścianę oraz czerwone dachy zabudowań. Podchodzić należy po minięciu sieci rybackich. Wejście do portu jest wąskie, pomiędzy trzcinami – te po prawej stronie kryją duże kamienie. Należy podchodzić prawą stroną na częściowo podniesionym mieczu. Po minięciu główek portu z prawej strony jest bardzo płytko, zwłaszcza w środkowej części basenu portowego. Można podchodzić środkiem, blisko innych jachtów. Trzeba jednak uważać na liny kotwiczne. Jachty o większym zanurzeniu powinny cumować bliżej wejścia.

Głębokość w porcie pomiędzy 1,7 m a 0,4 m (bliżej trzcin). Cumowanie dziobem do betonowego nabrzeża, na kotwicy lub boi. Warto założyć szpringi. Nie należy jednak daleko wyrzucać kotwic bo i tak trzymają dopiero gdy zagłębią się w mule a bardzo utrudniają manewrowanie innym. W 2016 roku port został pogłębiony do 1,6 m. Zniknęła charakterystyczna mielizna przy trzcinach i jedynym znakiem rozpoznawczym portu pozostała murowana keja - jedyna na Śniardwach. Przy kei jest dostęp do prądu i wody pitnej.

Na terenie portu znajduje się płytkie kąpielisko, boisko do siatkówki plażowej oraz pole namiotowe. Istnieje możliwość ustawienia grilla i zrobienia ogniska. Są również ławeczki, stoły i wiaty. W sezonie letnim działa sklep z barem serwującym, m. in.: ryby i pierogi. Nieco dalej znajduje się większy sklep i kolejny bar. Nocować można na pobliskim polu namiotowym oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

W Popielnie znajduje się Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk. Warto jest zwiedzić Fermę Jeleniowatych, Fermę Bobrów, przyjrzeć się z bliska konikom polskim - taka okazja nie trafia się co dzień.

Bar na miejscu Sklep 300 m Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 45 złdoba 45 złdoba 45 zł
+ 24 zdjęć
4°
Niebo prawie bezchmurne Opady: 0mm, Wiatr: 4.0 m/s
Kierunek: Zach Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1008.3 hPa

Port Popielno

Ruciane Nida, Popielno

tel. 516 009 073
tel. 87 423 16 19

Mapa google
ReklamaA1 - Port Ogonki - aktualna oferta

Inne porty w okolicy