Port Popielno

Port Popielno

Popielnojez. Śniardwy
9.2
43 0
Zaloguj się
10377
głębokośćgłębokość
0,40 - 1,70 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
45  zł - 60 zł + 10 zł / osoba

Prąd Prąd 10 złWoda Woda Prysznic Prysznic 1 zł / 1 minWC WC Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 5 złParking Parking 20 złSlip Slip Kemping Kemping Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep 300 m
Aktualizacja danych, cen - 3 dni temu
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża, blisko muzeum i koniki polskie

Port położony nad jeziorem Śniardwy, na zachodnim brzegu jeziora, w miejscowości o tej samej nazwie. Jeden z bardziej popularnych na największym jeziorze w Polsce. Cumujemy do brzegu i do bojki. Przy wpłynięciu do portu prawy brzeg wygląda na użytkowy ale... obowiązuje zakaz cumowania (wyjątkowo płytko). Media (prąd i woda) dostępne w porcie. Jest też plaża i dwa bary. Port Popielno to jedyna murowana keja nad największym w Polsce jeziorem zwanym przez mieszkańców "Mazurskim Morzem". Przystań jest oświetlona i wyposażona w potrzebne media.

Wpływając z jeziora Mikołajskiego na Śniardwy, port widoczny jest z prawej strony. Widać białą ścianę oraz czerwone dachy zabudowań. Podchodzić należy po minięciu sieci rybackich. Wejście do portu jest wąskie, pomiędzy trzcinami – te po prawej stronie kryją duże kamienie. Należy podchodzić prawą stroną na częściowo podniesionym mieczu. Po minięciu główek portu z prawej strony jest bardzo płytko, zwłaszcza w środkowej części basenu portowego. Można podchodzić środkiem, blisko innych jachtów. Trzeba jednak uważać na liny kotwiczne. Jachty o większym zanurzeniu powinny cumować bliżej wejścia.

Głębokość w porcie pomiędzy 1,7 m a 0,4 m (bliżej trzcin). Cumowanie dziobem do betonowego nabrzeża, na kotwicy lub boi. Warto założyć szpringi. Nie należy jednak daleko wyrzucać kotwic bo i tak trzymają dopiero gdy zagłębią się w mule a bardzo utrudniają manewrowanie innym. W 2016 roku port został pogłębiony do 1,6 m. Zniknęła charakterystyczna mielizna przy trzcinach i jedynym znakiem rozpoznawczym portu pozostała murowana keja - jedyna na Śniardwach. Przy kei jest dostęp do prądu i wody pitnej.

Na terenie portu znajduje się płytkie kąpielisko, boisko do siatkówki plażowej oraz pole namiotowe. Istnieje możliwość ustawienia grilla i zrobienia ogniska. Są również ławeczki, stoły i wiaty. W sezonie letnim działa sklep z barem serwującym, m. in.: ryby i pierogi. Nieco dalej znajduje się większy sklep i kolejny bar. Nocować można na pobliskim polu namiotowym oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

W Popielnie znajduje się Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk. Warto jest zwiedzić Fermę Jeleniowatych, Fermę Bobrów, przyjrzeć się z bliska konikom polskim - taka okazja nie trafia się co dzień!

Bar na miejscu Sklep 300 m Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h /  10-20 + 5 zł / os. cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 45 - 60 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 10 zł
Port Popielno - zdjęcie
+ 24 zdjęć
ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS
ReklamaB0 - Lamdo
Reklama
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe