Plaża Suchy Róg

Plaża Suchy Róg

Suchy Rógjez. Śniardwy
6 0
Zaloguj się
5349
głębokośćgłębokość
0,30 - 0,80 m
cumowanie cumowanie
brzeg, long side
cenabezpłatny

Parking Parking Ognisko Ognisko Slip Slip Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Sklep Sklep 50 m
Aktualizacja danych, cen - ponad cztery miesiące temu

Plaża Suchy Róg

Suchy Róg

profil facebookMapa google

Miejsce na północnym brzegu jeziora Śniardwy w miejscowości Suchy Róg. Znajduje się tam kilka pomostów, które przy normalny stanie wody mogą posłużyć dla jachtów. Jednak trzeba uważać na poziom wody - jeśli jest niski nie ma żadnych szans na cumowanie jachtem. Lepiej wtedy je omijać szerokim łukiem. To miejsce na północnym brzegu jeziora Śniardwy to po prostu ładna plaża. Nie ma więc co oczekiwać na media czy inne udogodnienia dla żeglarzy.

Miejsce do przybicia, gdy poziom wody jest odpowiednio wysoki, i odpoczynek na suchym lądzie, na plaży przed dalszym rejsem. Niedaleko od przystani znajduje się sklep spożywczy, gdzie można uzupełnić brakujące zapasy.

Jeśli uda nam się dobić do brzegu, czeka nas ładna piaszczysta plaża i sporo miejsca na rozstawienie namiotu. Ponieważ woda przy brzegu jest dość płytka, jest to idealne miejsce do kąpieli i spędzania czasu nad wodą z dziećmi. Trzeba jednak uważać na dno jeziora – jest kamieniste. Wskazane odpowiednie obuwie.

Jeśli złapiemy mocne wiatry można tu uprawiać wind i kite surfing – są do tego doskonałe warunki. Suchy Róg to również świetne miejsce dla wędkarzy, którzy mogą łowić z łodzi albo z pomostu. Sama okolica również jest warta naszej uwagi. Niedaleko znajduje się stary, poniemiecki cmentarz w Tuchlinie. Warto też odwiedzić pobliską wieś Suchy Róg, gdzie zachował się dawny dwór i pozostałości zabudowań gospodarczych. Dwór wzniesiony został na przełomie XIX i XX w.

Bar Okartowo Sklep 50 m Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki
Plaża Suchy Róg - zdjęcie
+ 11 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Sasanka
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Sunport, keje czarterowe
ReklamaA2 - Inwestycja Nove Rydzewo