Pole Biwakowe Nad Śniardwami

Pole Biwakowe Nad Śniardwami

Okartowojez. Śniardwy
9
15 0
Zaloguj się
9573
głębokośćgłębokość
0,30 - 0,70 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
10 zł + 16 zł / osoba

Prąd Prąd 18 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 10 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 8 złOgnisko Ognisko 30 złKemping Kemping Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty Sklep Sklep 200 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Pole Biwakowe Nad Śniardwami

Okartowo

tel. 510 751 636 , 509 160 765
tel. 508 893 281

profil facebookMapa google

Końcowa marina dla wód żeglownych na jeziorze Śniardwy. Dalej jest jezioro Tyrkło, gdzie żeglarze już raczej rzadko się zapuszczają. Wpływając do mariny warto uważać, jest dość płytko. Na warunki luksusowe nie ma co liczyć – to przystań zapewniająca naprawdę podstawowe udogodnienia. Ewentualne niedostatki rekompensuje piękno mazurskiej przyrody i widok Śniardw.

Przystań mieści się w Okartowie koło mostu kolejowego, pod którym znajduje się kanał łączący jezioro Śniardwy z jeziorem rynnowym Tyrkło, miejscami dosyć głębokim i bardzo malowniczo położonym wśród lasów. Cumujemy do pomostu i do rzuconej wcześniej kotwicy. Do dyspozycji mamy małą plażę, duży zielony teren, miejsce na ognisko, pralkę. Do sklepów w Okartowie jest kilkaset metrów. Tam możemy uzupełnić potrzebne nam zapasy.

Na miejscu możemy liczyć na podstawowe media, sanitariaty, prysznice, toalety. Przede wszystkim zaś na spokój, ciszę i obcowanie z mazurską przyrodą. Możemy tu rozbić namiot lub ustawić kampera - tak w skrócie przedstawiają się możliwości noclegowe w tym miejscu. Posiłki można zjeść również w miejscowej restauracji serwującej dania z ryb.

Na pewno zadowoleni będą wędkarze, którzy nie tylko mogą łowić w wodach jeziora Śniardwy ale również w niewielkiej „Mewce”, gdzie znajdziemy szczupaki, liny czy duże leszcze.

Warto też odwiedzić pobliskie Okartowo. Zachowało się kilkanaście przedwojennych mazurskich budynków, w tym budynki dworca i kilka gospodarstw. We wsi jest też cmentarz ewangelicki z XIX wieku. Na cmentarzu znajduje się kwatera wojenna z I wojny światowej, w której pochowanych jest 3 żołnierzy i 1 pracownik cywilny armii niemieckiej oraz 1 żołnierz armii rosyjskiej.

Zachodni brzeg jeziora Tyrkło to okazja do spaceru po pięknym lesie. Są w nim okopy z końca wojny. Wzmacniano je niewielkimi prefabrykatami z betonu, tak zwanymi „bunkrami Kocha” – od Ericha Kocha, gauleitera Prus Wschodnich. Służyły one zarówno jako magazyny amunicyjne, jak i stanowiska strzeleckie.

W samym Okartowie, 100 metrów od plaży, znajdują się szczątki bunkra typu B1-1, z okresu II wojny światowej. Zbudowano ich tutaj cztery, w ramach budowy Giżyckiego Rejonu Umocnionego. Wspomniany bunkier osadzono w wale starszego ziemnego dzieła piechoty Giżyckiej Pozycji Polowej z 1915 roku. Obiekty betonowe wysadzono, ale miejsce i tak jest warte zwiedzenia. Około 2,5 km od Okartowa znajduje się wysoki kopiec, z którego rozciąga się rozległy widok na jeziora Śniardwy i Tyrkło. Kopiec ów to średniowieczne grodzisko, prawdopodobnie staropruskie. W Okartowie znajduje się również inny obiekt zabytkowy, są to ruiny zamku krzyżackiego w ogrodzie probostwa zaliczane dziś do zabytków II kategorii.

Miłośnicy świeżych ryb powinni tu odwiedzić Gospodarstwo Rybackie Śniardwy, w którym można kupić ryby świeże prosto z połowów, ryby patroszone, mrożone i wędzone. Przy Gospodarstwie działa też smażalnia ryb, można tu nawet wynająć nocleg. W budynku dawnej szkoły działa hostel, w którym jednorazowo może nocować 30 osób, przy nim jest mały plac zabaw dla dzieci i boiska do gry w piłkę. We wsi można też wynająć pokoje u gospodarzy.

Bar Nowe Guty Sklep 200 m Paliwo Mikołajki Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godziny   10 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 10 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 16 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Pole Biwakowe Nad Śniardwami - zdjęcie
+ 19 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Tło Dla Mew